گروه: اخبار استان خبر: 117868 / تاریخ انتشار : 1398/1/28 ساعت : 11:20

آنچه در اولین نشست شورای فنی کهگیلویه وبویراحمد مطرح شد/جلوگیری از فعالیت کارخانجات فاقد استانداردهای فنی در استان+تصاویر

صبح امروز اولین نشست شواری فنی استان با حضور مسئولان در سال جدید در سالن شماره ۲ استانداری استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز اولین نشست شواری فنی استان در سال جدید در سالن شماره ۲ استانداری استان برگزار شد.

 
 
معاون عمرانی استانداری گفت: در سال گذشته در حوزه فنی دستگاه ها کارهای خوبی انجام شد و امید می رود در سال جدید رویه خوب گذشته ادامه پیدا کند.
 
 
 
سهمگین مسوول دفتر برنامه ریزی برنامه بودجه گفت: تبریک عرض می کنم خدمت آقای کریمی مدیر جدید نوسازی مدارس استان و امیدوارم در راستای وظایف محوله موفق باشند.
 
 
 
 
وی بیان کرد: گزارشی در مورد تولیدی شن و ماسه ارائه خواهیم داد و به خاطر اهمیت مصالح توصیه اکید است در بحث استاندارد سازی دقت لازم را داشته و انتخاب آنها بر اساس نقشه های فنی باشد و وفور مصالح تولیدی نیاز به کارفرما و عوامل اجرایی است. 
 
 
 
وی عنوان کرد: در مناقصات نکات کلیدی نظیر صلاحیت پیمانکار، اعتبار صلاحیت باید رعایت شود و در مرحله کمسیون صلاحیت در سامانه ساجا بازگشایی شود و رویت شود که نشان دهد اعتبار دارد یا نه.
 
 
 
وی با اشاره به دستور کار این نشست گفت: اولین دستور کار تشریح برنامه های بودجه کشور در حوزه دستگاه های اجرایی بوده است که قیمت ها در مناقصات نسبت به سال های گذشته چه رشدی داشته است، آخرین بخش در مورد سلامت اداری بر مبنای قانون جهت مقابله با فساد در تاریخ ۹۵/۴/۱ ملزم به اجرا هستند.
 
 
 
سهمگین گفت: مسئولیت هر گونه عدم اجرای قراردادها بر عهده دستگاه های اجرایی بوده است.
 
 
 
 
مسئول پدافند غیر عامل استانداری در ادامه گفت: در خصوص مصالح ساختمانی غیر استاندار به عنوان ناظر در حوزه تولید و توزیع باید توسط شورای فنی نظارت باشد و اولویت با مصالح بومی باشد، از طرفی در ده سال گذشته مصالح ساختمانی بهتری بوده است و نباید مصالح غیر استاندار ورود کند. 
 
 
 
 
بهشتی: در سامانه ها خروجی مفید نیست، موضوعات تحریم سامانه ها را مسدود می کند و اگر روزی این سامانه ها نظیر ساجات مسدود شد چه باید کرد؟
 
 
 
 
سهمگین در پاسخ گفت: همه مصالح مشمول استاندار نمی شود و نظارت عالی توسط شورای فنی انجام شده و‌ توصیه های لازم به دستگاه لازم‌ انجام خواهد شد و درصدد هستیم کارخانه جاتی که مصالح آنها غیر استاندارد است جلوگیری شود و به کسانی که مصالح استاندارد داشته باشند و رقابت کنند.
 
 
 
عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار گفت: در خصوص برخورد با مصالح ساختمانی غیر مجاز باید گفت برخوردهای خوبی صورت گرفته است و البته برخورد با آنها تبعات اجتماعی خواهد داشت و اولویت توجه به افزایش کیفی در مصالح در واحدهای تولیدی و کارخانجات باشند، از طرفی در زمینه حضور کسانی که مصالح استاندارد داشته باشند کار فراوانی شده است.
 
 
نماینده حوزه علمیه در این مراسم گفت: قواعد حوزه علمیه در خصوص نوسازی و مسائل عمرانی نظیر نقشه باید رعایت شود، در حوزه پژوهشی و عمرانی آخرین مورد در  لیکک بود و افتتاح آن در ۱۰ اردیبهشت خواهد بود
 
---
 
وی بیان کرد: سالنی وجود دارد اگر‌ از دیدگاه فنی مشکلی دارد دستور دهید تا تقویت لازم‌ اجرا شود از طرفی کمکها  باید به موقع اجرا شود.
 
 
جعفری گفت: پروژه های حوزه های علمیه مردمی بوده و هرچند دولت کمک کرده است اما بخش اعظم کمک ها توسط مردم و حتی خیرین  انجام شده است.
 
 
 
مدیر عامل پدافند غیر عامل در پاسخ به اظهارات جعفری گفت: جان مردم امانت در دست ما بوده و هر کجا لازم بود ما در کنار شما خواهیم بود، در خصوص حوزه علمیه خواهران اگر مشکل فنی وجود داشته باشد در حوزه عمرانی، پدافند غیر عامل و آقای فیلی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و تقاضا داریم جلوی حوادث را با رعایت اصول فنی در نظر گرفه شود.
 
 
 
جعفری گفت: از نظرات فنی استقبال خواهیم کرد، و باید اشاره کنم در مراحل مختلف آن پروژه ها ناظر داشته و حرف بنده  این است که پروژه حوزه علمیه خواهران در مراحل پایانی بوده و باید در ۱۰ اردیبهشت افتتحاح شود ولی اگر مشکل جدی خواهد بود همکاری لازم را خواهیم داشت.
 
 
 
 
سهمگین در خصوص دستور کار آخر جلسات گفت :  خسارت های سیل محور قدیم یاسوج _بابامیدان و یاسوج_ شیراز به علت های مختلفی نظیر  عدم‌نگه داری بستر جاده در حوادث طبیعی، تخریب جاده  در گردنه مله شوره بوده است و در این خصوص پیشنهاد اعتبار مورد نیاز برای بازسازی محور مورد نظر قرار گیرد، از طرفی  انتخاب پیمانکار به منظور ترمیم مشکلات ناشی از آبشستگی، رانش و تخریب در نظر گرفته شود.
 
 
نصیری راد در پاسخ به سهمگین: با توجه به مشکلات اخیر در محور یاسوج _ شیراز  و محورهای خسارت دیده، مبلغ مورد نیاز برای نگه داری مد نظر قرار گرفته شده است.
 
 
 
 
مدیر کل بازرسی در حوزه راه های استان: در نقاطی از استان نظیر شهرستان دنا و بویراحمد پروژه هایی در حال تکمیل وجود دارد اما استاندارد نیستند، موضوع بعدی حریم جاده ها تصرف شده است، همیشه حمل و نقل جاده ای در شرایط بحران فعال هستند و در بقیه ایام سال باید بازدید داشته باشند 
 
 
 
نصیری راد در پاسخ گفت: ای کاش مجموعه پدافند غیر عامل قبل از اتفاقات اخیر بازدید داشتید، معذورت هایی وجود دارد و زحمات مجموعه در سرما و گرما باید مورد توجه قرار گیرد.
 
 
 
فیلی: محورهایی که به صورت  قدیمی است مانند  یاسوج به شیراز در هر  کجای  کشور به فراموشی سپرده خواهد شد، اما به دلیل هزینه های که از سرمایه ملی میشود نگه داری شود.
 
 
 
وی ادامه داد: محور یاسوج به بابامیدان هرچند اتفاقی نیفتاد ولی باید اعتباری جهت بازگشایی انجام شود و در محور های قدیم بازگشایی  و خط کشی انجام شد و آقای نصیری راد باید پیگیر دریافت اعتبارات دریافتی شود و از جاده های قدیمی باید به عنوان سرمایه ملی حفاظت کرد و همچنین در کنار تامین اعتبار باید به فکر طرح اجرایی باشید.
 
 
 
 
 
نصیری راد: مکاتباتی با حوزه اداره فنی  در خصوص  ورودی پل ایدنک لنده داشته که باید مورد توجه قرار گیرد، از طرفی در محور های مختلف نظیرگردوه - دمچنار حتما باید بازدید صورت گیرد و پیشنهادات لازم ارائه شود.
 
 
 
 
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛ 
 
 
 
 
 
---
 
---
 
 
 
---
 
 
 
انتهای پیام/
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.