گروه: اخبار استان خبر: 117805 / تاریخ انتشار : 1398/1/26 ساعت : 13:15
معاونت درمان تامین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد مطرح کرد؛

حضور پزشکان متخصص اعصاب و روان از اویل اردیبهشت در کلینیک تامین اجتماعی یاسوج

اکبری : جراح و متخصص مغز و اعصاب برای پیگیری درخواستهای مراجع کنندگان در کلینیک تامین اجتماعی یاسوج وجود ندارد ولی تلاش این است از اویل اردیبهشت متخصص مغز و اعصاب هر روز صبح ویزیت بیماران انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ یکی از امور مهم در حوزه شهری مقوله درمان شهروندان است، این موضوع باید به قدری در دسترس باشد که بتواند جوابگوی نیازهای درمانی در مرکز استان باشد.

 

در همین رابطه درمانگاه های مختلفی برای خدمت رسانی به شهروندان ایجاد شده است، که یکی از آنها کلینیک تامین اجتماعی بوده و به دلیل هزینه  نسبتا کم، می تواند برای اقشار مختلف مردم به صرفه باشد و نیازهای درمانی آنها را پاسخ گوید.

 

 

در همین ارتباط کلینیک تامین اجتماعی شهر یاسوج وابسته به مدیریت درمان سالیانی است که در شهر یاسوج در حال خدمت رسانی بوده، در طی این چند سال با توجه به حجم افزایش جمعیت توانسته است نیازهای درمانی شهروندان ساکن در یاسوج را در کنار دیگر مراکز درمانی پوشش دهد و از طرفی شهروندان از آن کلینک رضایت دارند.

 

 

باید اشاره کرد به هر اندازه که کیفیت خدمات و تعداد پزشکان دردسترس افزایش پیدا کند، پاسخگویی به نیاز شهروندان آسانتر خواهد بود.

 

 

در روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر کمبود تعداد پزشکان متخصص نظیر گوش، حلق، بینی، مغز و اعصاب و همچنین متخصص قلب کمتر در کلینیک تامین اجتماعی وجود ندارد یا به احتمال در صورت وجود جوابگوی حجم زیاد مراجعه کنندگان نیست.

 

 

در همین ارتباط مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در  گفتگو با پایگاه خبری بویرخبر گفت؛ متخصص قلب چهار روز  هفته و در شیفت صبح به وسیله دکتر استوان بیماران را ویزیت می کند و بقیه ایام هفته در بیمارستان ها بوده زیرا تنها دکتر متخصص قلب بوده است، و معایناتی نظیر تست ورزش و اکو قلب هم انجام می گیرد.

 

وی افزود: چیزی حدود 12 الی 130 هزار بیمه شده تحت پوشش تامین اجتماعی بوده، و جوابگویی به تعداد زیاد بیماران قطعا وجود ندارد و همین موضوع سبب اشکالاتی در حوزه خدمت رسانی در حوزه قلب خواهد شد.

 

مدیریت درمان تامین اجتماعی اظهار کرد: در حوزه متخصص گوش و حلق و بینی دو متخصص وجود دارد که برنامه ریزی شده است در سال 98 از روزهای شنبه تا چهارشنبه هر روز متخصص گوش و حلق و بینی وجود داشته باشد

 

 

 

اکبری گفت: جراح و متخصص مغز و اعصاب برای پیگیری درخواستهای مراجع کنندگان در کلینیک تامنی اجتماعی وجود ندارد ولی تلاش این است از اویل اردیبهشت متخصص مغز و اعصاب هر روز صبح ویزیت بیماران انجام خواهد شد.

 

اکبری در خصوص تعداد کم پزشکان و عدم جواب گویی به مراجعات بیمه شدگان عنوان کرد: براساس سطح بندی خدمات و به علت اینکه کهگیلویه و بویراحمد یک استان صنعتی محسوب نمی شود و آمار کشوری بیمه شدگان نسبت به نرم کشوری که 52 درصد است، این آمار برای ما 42 درصد است و سازمان تامین اجتماعی به تناسب جمعیت بیمه شدگان  و حق بیمه سطح بندی خدمات را انجام داده و مجوزات لازم را جهت اجرا به مدیریت درمان ابلاغ می کند و در این رابطه حداکثر مجوز است که کسب شده است

 

وی ادامه داد: در چند سال گذشته که مدیریت درمان استان بر عهده بنده بود تعداد پزشکان پلی کلینیک یاسوج از 6 نفر به 57 ارتقاء پیدا کرده است.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.