گروه: اخبار استان خبر: 117796 / تاریخ انتشار : 1398/1/26 ساعت : 14:28

مطالبه گری معلمان غیربومی بخش دیشموک در خصوص روند انتقالی/معلمان: تا زمان رسیدگی به درخواست ها به مطالبه گری ادامه می دهیم+تصاویر

جمعی از معلمان غیر بومی دیشموک بیانیه ای را خطاب به آموزش و پرورش ارسال کردند و گفتند تا زمانی که موضوع انتقالی ها پیگیری نشود مطالبه گری را ادامه می دهیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ جمعی از معلمان غیر بومی دیشموک بیانیه ای را خطاب به آموزش و پرورش ارسال کردند و گفتند تا زمانی که موضوع انتقالی ها پیگیری نشود مطالبه گری را ادامه می دهیم.

 

 

بیانیه معلمان غیربومی دیشموک در پی مطالبه گیری امروز خود در خصوص روند انتقالی در زیر آمده است:

 

با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی منطقه دیشموک، همه ما میدانیم که این منطفه دارای سختی ها و مشکلات خاص  خود است.
 
 
ما معلمان غیر بومی منطفه دیشموک که ثمره ی دانشگاه جدیدالتأسیس فرهنگیان هستیم و از سال 95 به صورت حداکثری در این منطقه سازماندهی شدیم ولی از سالهای بعد تصمیمات خاصی جهت تخصیص حداکثری نیرو به این منطقه و یا انتقالی گرفته نشده است، و هر بار که به ریاست اداره دیشموک و همچنین اداره کل آموزش و پرورش مراجعه کردیم به جای حمایت و چاره اندیشی ،با برخوردهای قانونی و توجیهات غیرمنطقی مواجه شدیم که هیچگاه قانع کننده نبود.
 
 
از آنجاییکه برخی نیروهای بیشتر از 10 سال سابقه کار همچنان پشت درهای انتقالی منتظر مانده اند امید و انگیزه ای برای نیروهای با سابقه ی کاری کمتر باقی نمانده است و انرژی که ما برای سالها خدمت در این مجموعه نیاز داشتیم، طی همین چندسال تحلیل رفته و همه اینها ناشی از مشکلات و مشقت هاییست که گزیده ای از آنها را نام میبریم: 
 
 
 
1 - به گفته ی مسئولین، "بومی سازی "؛ ولی واقعیت امر فرستادن نیروهای بومی این منطقه به دیگر شهرستانها و جذب نیروهای بومی همین شهرستانها در بدنه آموزش و پرورش دیشموک است.
 
 
 
2 – فرستادن حداکثری نیروهای فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان به شهرستان های باشت و گچساران به دلیل حمایت های خاص.
 
 
3 – ماندگاری چندین ساله و بلند مدت نیروهای غیربومی و درعوض، انتقالی غیرقانونی نیروهای جدیدالورود با عنوان " انتقال اداری " که به وضوح گویای نابرابری و عدالت گریزی ادارات مربوطه در بحث انتقالی است .
 
4 – اجازه ندادن تشکیل پرونده ی انتقالی از طرف اداره آموزش و پرورش دیشموک .
 
 
 
 
5 – همه جای دنیا کار درخدمت زندگی است ولی اینجا زندگی ما مختل و تحت الشعاع کارمان قرار گرفته و حقیقتا از این برهه از زندگیمان لذت نمیبریم.
 
 
6 – ما معلمان منطقه دیشموک هرگاه خودمان را با دیگر همکاران هم دوره ای یمان -که در سایر مناطق مشغول به کار هستند- مقایسه میکنیم ، درد و رنج و نا امیدیمان بیشتر می شود.
 
 
برای مثال هم دوره ای های ما در منطقه قلعه رئیسی (که تا همین چند سال پیش با منطقه دیشموک یک واحد اداری مشترک بودند)، از همان سال اول استخدام در پروسه ی انتقالی شرکت کرده و اتفاقا خیلی از آنان به منطقه محل سکونت خود انتقال یافتند.
 
 
 
همچنین هم دوره ای های ما که از سال اول سازماندهی در محل سکونتشان مشغول به کار شدند، اکنون در فکر ارتقاء شغلی در مناطق مستعد آموزشی هستند ولی ما سقف تلاشها و امیدهایمان این است که چند سال دیگر به محل سکونتمان منتقل میشویم و تازه به عنوان یک معلم ساده در کنار خانواده مان از شیرینی های زندگی لذت ببریم.
 
 
 
حرف آخر: ما معلمان غیر بومی منطقه دیشموک ، خواهان جایگزینی حداکثری نیروهای جدیدالاستخدام (حق التدریسی ، استخدامی ، رسمی) سال 1398در منطقه دیشموک هستیم و درعوض، نیروهای مورد نیاز سایر شهرستانها از طریق انتقال دادن ما نیروهای غیربومی دیمشوک تأمین شود، ضمن اینکه به مطالبه گری خود ادامه میدهیم تا ما را دریابید.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.