گروه: اخبار استان خبر: 117777 / تاریخ انتشار : 1398/1/25 ساعت : 14:29
حکایت بی تدبیری های که تمامی ندارد:

اسکلت های نیمه جان لانه پرندگان شد/ بلاتکلیفی3ساله کلینیک دهدشت + تصاویر

توسعه بخش های بهداشتی و فراهم نمودن زیرساخت های آن یک امر ضروری است ولی یکی از مراکز درمانی که چند سالی است از کلنگ زنی آن میگذرد کلینیکی است که در خیابان سپاه واقع شده است و هم اکنون به محلی برای زندگی پرندگان و مکانی با پوشش های گیاهی متنوع تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛با وجود پیشرفت ها، توسعه یافتگی ها و البته زیر ساخت های که بعد از پیروزی انقلاب شکوه مند اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شده، این استان را  میتوان در زمره استان های کمتر توسعه یافته کشور قلمداد کرد، که از نظر زیر ساخت های درمانی و بهداشتی با دیگر مناطق کشور فرسنگ ها فاصله دارد و مردم تمامی نقاط استان مجبوراند برای مراجعه به دکتر متخصص و فوق تخصص به استان های دیگر مراجه کنند.

 

با  این وجود شهر دهدشت مرکز شهرستان  کهگیلویه، از امکانات کمتری نسبت به شهرستان های بویر احمد و گچساران  برخوردار بوده که این کمبودها خسارت های جانی و مالی زیادی را برمردم متحمل می کند.

 

 

با این وجود مراکز درمانی، مرکز بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه جوابگوی نیازمندی های یک شهرستان با جمعیت حدود 200 هزار نفر نیستند و همین مراکزی هم که وجود دارد از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. ناگفته نماند که تلاش های نیروهای خدوم بیمارستان و مرکز بهداشت نباید نادیده گرفته شود اما مشکل عمده این شهرستان زیر ساخت های ضعیفی است که برخی به خاطر اعتبار کم بلاتکلیف مانده اند.

 

یکی از این مراکز درمانی که چند سالی است از کلنگ زنی آن میگذرد کلینیکی است که در خیابان سپاه واقع شده است و هم اکنون به محلی برای زندگی پرندگان و مکانی با پوشش های گیاهی متنوع تبدیل شده است.

 

این ساختمان که به گفته مردم محلی حدود 3 سال از کلنگ زنی آن می گذرد هنوز بلاتکلیف مانده و ممکن است با وجود ساخت کلینیک مرکزی دهدشت که در محل بیمارستان این شهر احداث شده است و حدود 70 درصد از مراحل ساخت آن تکمیل شده، کاربری آن تغییر کند.

 

 

گرچه بسیاری از مردم از اجرای طرح تحول نظام سلامت راضی هستند و آن را گامی مثبت برای برقراری عدالت درمانی می‌دانند اما اجرای ناقص این طرح باعث شده است برخی اقشار به شدت از آن، آسیب ببینند و پیش بینی می‌شود ادامه همین روال اجرا در چند سال آینده به مسئله درمان در کشور لطمه بزند. به اعتقاد کارشناسان نظام سلامت، توسعه کلینیک‌های ویژه سرپایی در شهرهای مختلف کشور یکی از همین نارسایی‌هاست که بعضا بدون کار کارشناسی دقیق انجام شده است.

 

 در ادامه تصاویر مربوط به این کلینیک نیمه ساخته آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.