گروه: اخبار استان خبر: 117776 / تاریخ انتشار : 1398/1/25 ساعت : 13:59
رئیس اداره امورعشایر شهرستان های کهگیلویه و لنده مطرح کرد:

تحقق شعار سال برپایه حمایت از عشایر رونق خواهد گرفت/افزایش سهم تولیدات عشایری در کهگیلویه ولنده

سیدخداداداجتهادی گفت: امروز جامعه عشایری نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان هستند و برای تحقق شعار سال در حوزه عشایری باید عشایر را به عنوان قشر مولد جامعه شناخت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، رئیس اداره امور عشایری شهرستان های کهگیلویه ولنده در گفت وگو با خبرنگار خبرلنده با تبریک سال نو به نقش عشایر در تحقق شعار سال اشاره کرد وگفت: همانگونه که امام راحل فرمودند: عشایر ذخایرانقلاب هستند" ما نیز وظیفه داریم از این ذخایر حقیقی انقلاب به نحو احسن حمایت کنیم.

 

وی افزود: امروز جامعه عشایری ما به عنوان یکی از مهمترین قطب های تولید دام و صنایع وابسته در جامعه هستند که باید در خصوص امکانات و تجهیزات مورد نیاز آنان همکاری و تعامل بین بخشی در ادارات دو چندان شود.

 

سیدخداداد اجتهادی تصریح کرد: امروز جامعه عشایری ما نیازمند عزم راسخ مسئولان برای افزایش رونق و تولید و تحقق شعار سال هستند چرا که این قشر نقش بسیار تاثیرگذاری در تولید در بخش های مختلف جامعه برعهده دارند.

 

وی تاکیدکرد: وجود ایل راه ها و ورد های عشایری در شهرستان های کهگیلویه ولنده و ترکیب های مختلف ایلات در کنار هم در مناطق مختلف ییلاقی باعث یک همگرایی و وحدت رویه شده است به طوری که سال ها است در کنار هم با دادوستد از همدیگر بر این همگرایی و وحدت افزوده شده است.

 

رئیس اداره امور عشایری شهرستان های کهگیلویه ولنده گفت: سهم قابل قبول عشایر درافزایش تولید عسل باکیفیت، کشک، کلگ، روغن حیوانی، پوست و پشم در شهرستان های کهگیلویه ولنده باعث شده است تا سالانه حجم عظیمی از نیازمندی های استان و چند شهرستان کشور را به طوری مستقیم تامین کنند.

 

وی تاکیدکرد: این همه توان تولید در تحقق شعار سال بر پایه رونق تولید نیازمند عزم راسخ مسئولان برای حمایت بیشتر از جامعه عشایری استان است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.