گروه: اخبار استان خبر: 117773 / تاریخ انتشار : 1398/1/25 ساعت : 12:58
در نشست اصحاب فرهنگ و هنر سی سخت با فرمانده سپاه دنا مطرح شد؛

موضع گیری آمریکا به نفع مردم و نظام و موجب انسجام شد/اصحاب فرهنگ و هنر حافظان مرزهای فکری و عقیدتی جامعه هستند+ تصاویر

ظهر امروز رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دنا به همراه جمعی از هنرمندان و مسوولان انجمن های فرهنگی و هنری و اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان دنا و شهر سی سخت با فرمانده سپاه دنا دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ ظهر امروز رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دنا به همراه جمعی از هنرمندان و مسوولان انجمن های فرهنگی و هنری و اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان دنا و شهر سی سخت با فرمانده سپاه دنا دیدار و گفتگو کردند.

 

 

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دنا در این دیدار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و فرارسیدن روز پاسدار و تولد امام حسین(ع) گفت: حوزه فرهنگ و هنر جایگاه انسان های حقیقت طلب و حق جو است و اصحاب هنر اهل کتاب و مطالعه و نخبگان جامعه هستند، و خود را جزئی از ذات خداوند متعال می دانند.

 

فرهاد ناصری بیان کرد: این روحیه اصحاب فرهنگ و هنر باعث شده است با افراد حوزه قدرت و سیاست معاشرت نکنند‌ و همراه به دنبال حق طلبی و ‌حمایت از حق باشند.

 

ناصری گفت: به فرموده امام راحل، خداوند دشمنان ما را از افراد احمق آفریده است، در موضوع اقدام نا بخردانه آمریکا همه افراد با همه عقیده ها در کنار سپاه حضور یافتند و اعلام همبستگی و اتحاد کردند که این ‌موضوع باعث انسجام و همبستگی شد.

 

 

وی بیان کرد: در هشت سال دفاع مقدس سپاه نقش ارزنده ای در جبهه و جنگ داشت و پس از جنگ نیز در عرصه های مختلف به خدمت گذاری پرداختند.

 

 

ناصری افزود: آمریکا قصد تخریب چهره سپاه را داشته است و می خواهد این خدمات و اقدامات موثر و بشردوستانه سپاه را زیر سوال ببرد.

 

 

وی بیان کرد: نقش اهالی فرهنگ و هنر بسیار تاثیرگذار است، و جامعه جهانی حرمت خاصی برای این افراد قائل هستند.

 

 

ناصری همچنان گفت: ذات انقلاب اسلامی انقلاب فرهنگی است و این افراد حافظان مرزهای فکری و عقیدتی و فرهنگی جامعه‌ هستند.

 

 

وی افزود: افراد حاضر در این نشست نخبگان فرهنگ و هنر هستند و به منظور اعلام حمایت از سپاه پاسداران و بیان همبستگی خود و همچنین دعوت از شما و همکارمان در نشست های فرهنگی و هنری این انجمن ها، در این نشست حضور یافتند‌.

 

 

در ادامه این نشست هر یک از اصحاب فرهنگ و هنر به نوبه خود به بیان مطالبی در حوزه هنری خود پرداختند و با زبان شیرین هنر و همچنین سر دادن اشعاری اط شاهنامه فردوسی و عطار نیشابوری، حمایت خود را از سپاه پاسداران و جبهه انقلاب اعلام داشتند.

 

 

فرمانده سپاه شهرستان دنا در ادامه این نشست ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی به هنرمندان حوزه فرهنگ و هنر شهرستان دنا گفت: از ابرازحمایت شما و  همه مسوولان شهرستان دنا در حمایت از سپاه تقدیر و تشکر میکنم.

 

 

سرهنگ ستوده نیا افزود: نقش هنرمندان در تبیین فرهنگ انقلاب و شهادت بی بدیل بوده و نشست با هنرمندان باعث افتخار و خشنودی است.

 

 

وی با اشاره به فرا رسیدن روز هنر انقلاب و بزرگداشت عطار نیبشابوری گفت: موضع گیری آمریکا همیشه به نفع مردم و نظام شده است، مسوولان و مجلس ما پس از این اتفاق در حرکتی ستودنی لباس سپاه پوشیدند و به حمایت از سپاه پرداختند.  

 

 

سرهنگ ستوده گفت: این اقدام آمریکا موجب همدلی و انسجام بیشتر شد و عزت سپاه را اضافه کرد، ما دست برتر در منطقه را داریم و خود آمریکا بر این موضوع واقف است و هر حرکتی بخواهد انجام دهد با سیلی سختی مواجه می شود و به فرموده رهبر انقلاب زمان بزن و در رو تمام شده است.

 

 

وی با بیان اینکه دعا می کنیم خداوند توفیق دهد در ادامه راه خدمت گذار مردم باشیم، گفت: در بحث اردوهای جهادی و ساخت 48 خانه نیازمند اقدامات خوبی انجام شد و هم اکنون قریب به 30 پاسدار از دانشگاه امام حسین(ع) در مناطق محروم دنا در حال ساخت خانه های نیازمندان و‌کمک به محرومین هستند.

 

 

فرمانده سپاه دنا گفت: در خصوص سیل در استان های کشور، شهرستان دنا کمک های خوبی اهدا کرده است و سپاه استان اقدامات خوبی انجام داده و موکب هایی در نقاط مختلف استان های سیل زده برپا شده است که روزانه 60هزار پرس غذا برای سیل زدگان طبخ می کنند و همچنین ماشین آلات و محموله های را نیز اعزام کرده است.

 

 

وی در پایان با بیان اینکه این نشست متمایزی بود، گفت: از حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دنا و هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان که به منظور اعلام حمایت خود از سپاه پاسداران و حضور در این نشست حمایتی تقدیر و تشکر کرد.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

انتهای پیام/د

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.