گروه: اخبار استان خبر: 117770 / تاریخ انتشار : 1398/1/29 ساعت : 08:02
تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با صبح زاگرس:

آمریکا در موضع ضعف و استیصال قرار دارد/هدف آمریکا تثبیت جایگاه نتانیاهو بود

شفیعی سروستانی: اقدام اخیر ترامپ در راستای جلب رضایت صهیونیست ها و تثبیت قدرت نتانیاهو در اسرائیل بوده است که در واقع بحث انتقال مرکز سیاسی خود به بیت المقدس و به رسمیت شناختن پایتختی بیت المقدس باشد.

تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران بیان کرد: حرکت آمریکا از دوجنبه قابل بررسی است یک رابطه کلان آمریکا با ایران و یکی هم حوادث موردی که در این مقطع رخ داده است، در نگاه کلان آن جمهوری اسلامی ایران بخشی از برنامه استراتژیک آمریکا است که نه از جنبه قدرت و زور بلکه برعکس براثر موضع ضعف خود که در سال های اخیر در مقابل جمهوری اسلامی ایران واقع شده است وبه خاطر ناکام ماندن همه مسائل خود در ایران، هم اقدامات اطلاعاتی خود در منطقه و هم  نظامی دست به اقدامات کور و نسنجیده ای علیه ایران می زند که یکی از آن ها همین بحث برجام وخروج از آن بود.

 

شفیعی سروستانی اظهار کرد: اقدام اخیر آمریکا، تحریم دستگاه های مختلف به ویژه تحریم سپاه پاسداران بود که همه این اقدامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی براثر ضعف و استیصال است.

 

وی افزود: درنگاه دوم چند اقدام اخیر ترامپ در راستای جلب رضایت صهیونیست ها و تثبیت قدرت نتانیاهو در اسرائیل بوده است که در واقع بحث انتقال مرکز سیاسی خود به بیت المقدس و به رسمیت شناختن پایتختی بیت المقدس باشد.

 

شفیعی سروستانی ادامه داد: در قضیه تحریم سپاه پاسداران نیز دفاع تمام قد ترامپ از صهیونیست ها و تقویت موضع آن ها در انتخابات اخیر همه این اقدامات در راستای اظهار لطف آمریکا به رژیم اشغالگر صهیونیست در قدس است.

 

 

وی بیان کرد: در جامعه خود و در بین تمامی اقشار مختلف جامعه چه اصلاح طلب و چه اصولگرا همه مخالفت خود را با موضوع تحریم سپاه اعلام کردند و حتی در فضای مجازی مردم ما خود را پاسدار اعلام کردند و در راهپیمایی روز جمعه اخیر نیز در همه شهر ها پس از نماز دیدیم که همه مردم چگونه اقدام آمریکا را محکوم کردند و اقدام ترامپ زمینه ای شد برای هم آوایی و و انسجام مجدد مردم ایران تا آمریکا ببیند که هیچ جایی برای حرف و سخن ندارد.

 

 شفیعی سروستانی در پایان افزود: مردم ما با رفتار و عمل خود پاسخ خوبی به ترامپ دیوانه دادند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.