گروه: اخبار استان خبر: 117762 / تاریخ انتشار : 1398/1/25 ساعت : 10:04
در گفتگو با صبح زاگرس؛

توضیحات رئیس جهاد کشاورزی استان در خصوص قیمت مرغ و تفاوت قیمت با سایر استان ها

تاج الدینی: مشکل این است که نهاده هایی که مرغ داران قبلا خریداری کرده اند قیمت بالایی داشته است و اکنون مرغ داران با قیمت بالاتر از مقدار مصوب می فروشند البته وضعیت در حال بهبود است و باید با قیمت 11 هزار و 500 به فروش برسانند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،گفت:  بر اساس قیمت مصوب کشور و تنظیم بازار   مرغ باید کیلویی  11 هزار و و 500 تومان در بازار عرضه شود اما برخی از مرغ داران می گویند که ما نهاده های قبلی را با قیمت بالایی خریداری کردیم و نمی توانیم ضرر کنیم و 11 و 500 به فروش برسانیم.

 

الیاس تاج الدینی تصریح کرد: همکاران من رصد کرده اند و هم اکنون مرغ در بازار یاسوج 12 هزار و 600 تومان به فروش می رسد و ما نیز در قبال تعهدی که از مرغ داران  می گیریم نهاده یا دانه در اختیار انها قرار می دهیم که با قیمت مصوب وارد بازار کنند.

 

تاج الدینی تصریح کرد: قریب به 20 روزی است که نهاده هایی از جمله ذرت و  سویا به مرغ داران داده شده است که مرغ را با قیمت 11 هزار و 500 تومان  وارد بازار کنند این مرغدارانی که تعهد  داده اند هنوز جوجه های انها وارد بازار نشده است.

 

رئیس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد  عنوان کرد: قیمت نهاده در بازار آزاد بسیار بالاتر از قیمتی است که ما در اختیار مرغ داران قرار می دهیم و ما این نهاده ها را با قیمت مناسب تر به انها می دهیم که مرغ را نیز با قیمت مصوب وارد بازار کنند.

 

وی افزود: مشکل این است که نهاده هایی که مرغ داران قبلا خریداری کرده اند قیمت بالایی داشته است و اکنون مرغ داران با قیمت بالاتر از مقدار مصوب می فروشند البته وضعیت در حال بهبود است و باید با قیمت 11 هزار و  500 به فروش برسانند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.