گروه: اخبار استان خبر: 117761 / تاریخ انتشار : 1398/1/25 ساعت : 09:54
بی مهری هایی که پایان ندارد؛

مهاجرت یکی از خوانندگان مطرح استان به پایتخت/وقتی خوانندگان زیرزمینی عرصه را بر خوانندگان موسیقی اصیل لری تنگ کردند/مسئولانی که بیشتر زیر زمین را می بینند!

استفاده از خوانندگان زیرزمینی در مراسمات مختلف باعث شده است که خوانندگان موسیقی اصیل کهگیلویه و بویراحمدی از حضور دراستان دلسرد شوند و قصد مهاجرت به دیگر استان های کشور را داشته باشند ؛ چرا باید این گونه باشد که با برخی اقدامات نسنجیده شاهد خروج سرمایه های این استان باشیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان هایی است که با دارای سابقه طولانی در حوزه موسیقی سنتی و اصیل است و این موسیقی در حوزه جنوب کشور شناخته شده است اما متاسفانه گاهی دیده می شود کم مهری هایی نسبت به آن صورت می گیرد و همین مساله باعث شده است نام موسیقی اصیل کهگیلویه و بویراحمدی کمتر در سطح کشور شنیده شود.

 

این در حالی است که خوانندگان موسیقی اصیل لری در استان کم نیستند و در کنسرت های حتی خارج از کشور نیز شرکت می کنند اما به نظر می رسد ضعف اصلی در داخل خود استان باشد، جایی که بیشترین توجه باید به این خوانندگان صورت گیرد اما برخی اتفاقات مساله دیگری را نشان می دهد.

 

طبق شنیده ها یکی از خوانندگان مطرح استان که طرفداران زیادی نیز در موسیقی دارد قصد مهاجرت از استان را دارد، البته خود او نیز قبلا این موضوع را به صورت تلویحی اعلام کرده بود و دلیل این موضوع را عدم توجه برخی مسئولان عنوان کرده بود.

 

در ادامه به بررسی برخی دلایلی می پردازیم که باعث شده است این خواننده مطرح هم استانی قصد کوچ به پایتخت داشته باشد را بررسی می کنیم:

 

در چند سال گذشته رشد قارچ گونه خواننده های زیرزمینی در استان بسیار زیاد شده است و اخیرا استفاده از آن ها در برنامه های مختلف باعث رونق کار آن ها شده است حتی در این میان صداوسیما نیز از برخی از این خوانندگان که بیشتر در مراسمات عروسی فعالیت می کنند در برنامه های خود استفاده کرده و در برهه ای باعث اعتراض خوانندگان اصیل لری شده است.

 

برخی از خوانندگان موسیقی اصیل لری نسبت به این موضوع گلایه مند بودند که چرا این همه خواننده اصیل و مجوزدار در سطح استان وجود دارد اما حتی برای برنامه های دولتی نیز از خوانندگان زیرزمینی استفاده می شود مشابه ماجرایی که در شهرستان گچساران رخ داد.

 

به هر حال با این کار موسیقی اصیل کهگیلویه و بویراحمدی روز به روز از اصالت خود فاصله بیشتری می گیرد و این موضوع به هیچ عنوان برای موسیقی استان اتفاق خوشایندی نیست؛ موسیقی که هنوز در سطح کشور نتوانسته است به انچه حق ان است دست پیدا کند حال با ظهور و توجه بیش از حد برخی مسئولان به سبک جدید موسیقی لری باعث از بین رفتن این هنر در استان خواهد شد و زنگ خطری برای فرهنگ و هنر استان به صدا در می آید.

 

همین مسائل باعث شده است که خوانندگان موسیقی اصیل کهگیلویه و بویراحمدی از حضور دراستان دلسرد شوند و قصد مهاجرت به دیگر استان های کشور را داشته باشند ؛ چرا باید این گونه باشد که با برخی اقدامات نسنجیده شاهد خروج سرمایه های این استان باشیم.

 

در پایان پیشنهاد می شود به جای استفاده از خوانندگانی که شرایط حضور در برنامه های رسمی و دولتی را ندارند اولا به فکر موسیقی اصیل استان کهگیلویه و بویراحمد باشید و در مرحله بعد به فکر سرمایه های این استان باشید که یکی پس از دیگری به فکر مهاجرت از استان نیفتند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.