گروه: اخبار استان خبر: 117654 / تاریخ انتشار : 1398/1/24 ساعت : 10:53
نگذارید به ریشتان بخندند؛

مسئولان فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد همچنان در خواب عمیق زمستانی/تیر نامرئی یک آموزشگاه نقاشی در یاسوج به قلب غیرت و حیای قوم لر+تصاویر

کسی مخالف شادی مردم نیست و نخواهد بود اما معتقدیم هرچیزی در جای خود و با روش خود باید استفاده شود، بارها این مساله به گوش مسئولان مختلف رسیده است اما این کار همچنان به قوت خود باقی است و با خیال راحت و بدون داشتن این استرس که مبادا یک مسئول این شهربا او برخورد کند، فعالیت خود را ادامه می دهد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدتی پیش گزارشی در این پایگاه خبری منتشر شد که نشان از برخی بی توجهی ها به برخی اصول در یکی از مراکز آموزش نقاشی شهر یاسوج بود، موضوعی که به نظر می رسد با توجه به هشدار هایی که صبح زاگرس پیش از این به مسئولان فرهنگی استان داده بود اما این ماجرا همچنان ادامه دارد و به نظر نمی رسد کار خاصی از سوی هیچ یک از مسئولان صورت گرفته باشد.

 

 

خانواده های این سرزمین که روزگاری به غیرت و عزت خود می بالیدند اما گویا در عصر کنونی با عقبگرد فرهنگی برخی افراد با سواستفاده دنبال مطلب دیگری هستند و متاسفانه باید هزار بار افسوس خورد که گاهی به این کار خود افتخار هم می کنند.

 

همانطور که گفته شد یک بار گزارشی درباره همین موضوع از این پایگاه خبری منتشر شد اما به نظر می رسد هیچ اقدامی صورت نگرفت و این افراد همچنان در فضایی نرم و آرام به کار خود ادامه می دهند به همین دلیل این بار لازم دیدیم که طور دیگری سخن بگوییم.

 

 

در یکی این مراکز در شهر یاسوج که تحت عنوان آموزشگاه نقاشی فعالیت می کند، در کنار نقاشی، کودکان و دختران نوجوان به رقص می پردازند و سپس به عنوان مدل از روی آن ها نقاشی می کشد.

 

چرا یک مسئول در جمهوری اسلامی به خود جرات نمی دهد یک بار برای همیشه با هنجارشکنان و مروجین ضدارزش ها برخورد کند تا کار به اینجا نرسد که دختران خردسال را جلوی دوربین می برند و به قول خودشان با هدف شاد بودن کودکان، از آن ها می خواهند برقصند و سپس آن ها را نقاشی کنند؛ اگر برای شاد شدن باید رقصید، پس همان بهتر که ...

 

اگر امروز جلوی این کارها گرفته نشود مشخص نیست فردا چه اتفاقی بیفتد، وضعیت اسفناک فرهنگی این روزهای شهر و استان گواه این مدعاست که اگر جلوی کار گرفته نشود، وضعیت روز به روز بدتر می شود و یکی از جاهایی که به صورت نرم این کار صورت می گیرد همین آموزشگاه نقاشی است.

 

بهتر است مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد " اسلامی " با قاطیت بیشتری دست به کار شوند و قبح شکنی کارهای ضدارزشی را متوقف کنند و اگر نمی توانند سایر دستگاه های فرهنگی از جمله ائمه جمعه وارد این قضیه شوند.

 

آن چه که باید می گفتیم، بیان شد و حال منتظر اقدام قاطع در برخورد با این اقدامات هستیم، برخوردی که نه تنها با این فرد، بلکه با سایر مراکزی که ترویج کننده این مسائل هستند، امیدواریم این بار جرأت به خرج دهید و پای کار باشید.

کسی مخالف شادی مردم نیست و نخواهد بود اما معتقدیم هرچیزی در جای خود و با روش خود باید استفاده شود، بارها این مساله به گوش مسئولان مختلف رسیده است اما این کار همچنان به قوت خود باقی است و با خیال راحت و بدون داشتن این استرس که مبادا یک مسئول این شهربا او برخورد کند، فعالیت خود را ادامه می دهد.

 

در پایان ذکر این نکته لازم به نظر می رسد که این مساله تنها به همین آموزشگاه نقاشی محدود نمی شود بلکه مراکز دیگری در شهر یاسوج وجود دارند که پاتوق نوجوانان دختر و پسری است که اگر فکری به حال آن ها نشود مشخص نیست چه آینده ای در انتظار خود این افراد و شهر و استانمان باشد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.