گروه: اخبار استان خبر: 117597 / تاریخ انتشار : 1398/1/20 ساعت : 18:37
در گفتگو با کارشناس مسائل استراتژیک مطرح شد:

اقدام ترامپ علیه سپاه با هدف کمک به نتانیاهو و حزب "لیکود" است/سپاه هم می تواند به منافع آمریکا لطمه بزند

احمد خورشیدی آزاد: هدف ترامپ علیه سپاه پاسداران،کمک به نتانیاهو و حزب "لیکود" در انتخابات داخلی اسرائیل است هر چند این اقدام را یک روز قبل از انتخابات اسرائیل انجام‌داده و انتظاردارد " شلدون ادلسون " رئیس صیهونیست مسیحیان آمریکا نیز در انتخابات ۲۰۲۰ او را یاری کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،احمد خورشیدی آزاد ،کارشناس مسائل استراتژیک در گفت و گو با آفتاب جنوب، در خصوص اقدام دولت آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی گفت:ترامپ دوست دارد به طور ویژه دیده شود و به رئیس جمهوری شناخته شود که " نشد" های سنتی سیاست خارجی آمریکا را حل کرده است‌ مانند مسئله کره شمالی و چین و بلندی های جولان و روسیه و ایران.

 

وی افزود:درهمین راستا نیز دوباره دست به یک اقدام " تبلیغی و روانی " و تکراری زد و سپاه را جزو لیست تروریسم اعلام کرد، سپاهی که امروز با تمام ظرفیت‌ مشغول کمک به نجات مردم از سیل و تبعات آن است.

 

جنگ روانی سنگین علیه انقلاب اسلامی

خورشیدی آزاد درادامه تصریح کرد:باید توجه داشت که این اصل مهم را نباید نادیده گرفت که چون جنگ با ایران برای آمریکا سودی ندارد بنابراین از همان شگرد همیشگی پیروی می کند که بدون جنگ نظامی ودر قالب‌"  جنگ روانی " می خواهد ما را تحت فشار  قرار دهد یعنی تکنیک " بترسان تا مجبور به جنگ نشوی "چون جنگ نظامی با ایران سودی ندارد.

 

آمریکا، طبل توخالی

این کارشناس مسائل استراتژیک تصریح کرد: ترامپ می خواهد رئیس جمهور بی نظیر تاریخ ۲۵۰ ساله آمریکا شناخته شود و به همین دلیل می بینیم دست به کارهای عجیبی می زند مثلا ، به آب های کره شمالی لشکر کشی می کند و گوش جهانیان را پر می کند که الان است که  کره را کن فیکون بکند، ولی کره شمالی کوچک او را بازی می دهد و نشان می دهد آمریکا طبل توخالی بیش نیست .

 

وی افزود: اقدام دیگر این که یک جنگ تمام عیار اقتصادی با چین را به نمایش می گذارد وتعرفه واردات  کالاهای چینی را افزایش داده و فریاد می زند که بایست ۵۰۰ میلیارد دلارعایدات داشته باشد اما عملا چیزی جز ۲۷ میلیارد دلار به دست نمی آورد زیرا این احمق فراموش کرده که بازار های آمریکا پر از کالاهای چینی است و چینی ها آنقدر مردم آمریکا را تنبل کرده و به کالاهای خود وابسته کرده اند که کارهای ترامپ ابدا تاثیری بر اقتصاد غول پیکر چین نمی گذارد.

 

خورشیدی آزاد تصریح کرد: همچنین مشاهده میکنیم که آمریکا در سال ۹۷ بیشترین تحریم ها علیه ایران را اعمال کرد و در بوق های تبلیغاتی دمید که ایران  جشن ۴۰ سالگی خود را  نخواهد دید و می خواستند کریسمس رادر تهران جشن بگیرند اما ملت بزرگ ایران در ۲۲ بهمن تودهنی حسابی و محکمی به ترامپ و دیگر دولتمردان آمریکایی زدند.

 

سپاه راه مقابله با تحریم هارا می داند

این کارشناس مسائل استراتژیک تصریح کرد: آمریکا یک دهه است هر چه تحریم بوده علیه سپاه اعمال کرده و از هیچ اقدامی فروگذار نکرده است، چندین سال است نیروی قدس را  تروریست اعلام کرده بود و شرکت ها و افراد مرتبط با سپاه را هم تحریم ،اما سپاه هم به خوبی بلد است چگونه  آن را دور بزند و با آنها مقابله کند.

 

خرج 7تریلیون دلاری آمریکایی ها درمنطقه

وی افزود:اگر یک شرکت وابسته به سپاه هم تحریم شده اما به جای آن دو شرکت دیگر وارد میدان‌ کرده است و کاری بر سر آمریکا آورده که آمریکایی که ۷ تریلیون دلار در عراق خرج کرده ، رئیس جمهورش بایست شبانه و چراغ خاموش وارد آن کشور شود آن هم در یک فرودگاه نظامی و نه رسمی؛ و حالا آمده اند سپاه پاسداران را جزو تروریسم اعلام کرده اند.

 

هدف ترامپ کمک به نتانیاهو است

این کارشناس مسائل استراتژیک اظهارکرد:اقدام ترامپ علیه سپاه،  اسم به ظاهر بزرگی دارد اما نقش چندانی نخواهد داشت چرا که هدفش  کمک به نتانیاهو و حزب "لیکود" در انتخابات داخلی اسرائیل است ،کما اینکه این اقدام را یک روز قبل از انتخابات اسرائیل انجام‌داده و انتظاردارد " شلدون ادلسون " رئیس صیهونیست مسیحیان آمریکا نیز  در انتخابات ۲۰۲۰  اورا یاری کند.

 

تنفس مصنوعی ترامپ به تحریم ها

وی افزود: این اقدام دولتمردان امریکا اثری در اقتصاد داخلی ایران ندارد چرا که ما قبلا زیان های ناشی از تحریم ها را پرداخت کرده ایم و الان با تکرار مکررات مواجه هستیم و در واقع ترامپ می خواهد به تحریم ها " تنفس مصنوعی " بدهد.

 

خورشیدی آزاد افزود: تنها یک احتمال وجود دارد؛ تنش های نظامی و امنیتی، که آنهم در قالب برخورد مستقیم نخواهد بود و با همان شیوه نیابتی ادامه دارد که می دانیم مدتی است از آن میدان عقب کشیده است  زیرا او می داند نیروهایش به هر اندازه در منطقه پهن شده باشند به همان اندازه آسیب پذیراست.

 

سپاه هم می تواند به منافع آمریکا لطمه بزند

این کارشناس مسائل استراتژیک درادامه تصریح کرد:هم اکنون سپاه پاسداران در منطقه بزرگترین قدرت شبه نظامی را داراست بطوری که هر وقت اراده کند می تواند به منافع آمریکا لطمه های سنگین بزند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.