گروه: اخبار استان خبر: 117573 / تاریخ انتشار : 1398/1/29 ساعت : 11:04

نقض آشکار حقوق شهروندی در خیابان های شهر یاسوج+تصاویر

امروزه با نوعی ناهنجاری شهری مواجعه هستیم که شاید یک بار هم که شده شما با ان رو به رو شده باشد و آن هم ممانعت صاحبان کسب و کار از پارک وسایل نقلیه در معابر عمومی مقابل محل کسب شان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از چهارفصل؛ ممانعت صاحبان کسب و کار از پارک وسایل نقلیه در معابر عمومی مقابل محل کسب شان نقض حقوق شهروندی است.

 شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از شهر های جوان کشور محسوب می شود و طول عمر زیادی در حوزه شهری ندارد و  به همین دلیل است که بیشتر خیابان های آن تنگ و البته پر پیچ و خم هستند.

 

---

 از جمله قسمت های شهر که بسیار کم عرض است خیابان فردوسی و هجرت های یک و دو در مرکز شهر یاسوج بوده که برای همین می طلبد که شهروندان در رعایت حقوق شهروندی دیگران نهایت تلاش خود را بکار گیرند.

 معابر عمومی متعلق به همه مردم است و اگر منع قانونی برای پارک کردن وسایل نقلیه از لحاظ پلیس و شهرداری دارد و  فرد نمی تواند خودرویش را در آن محل پارک کند؛ چرا که محل عبور و مرور مردم و حقوق طبیعی شهروندان است.

---


گاهی مشاهده می شود برخی افراد برای پارک نکردن خودرو در معابر عمومی در مقابل مغازه شان وسایل و یا علائمی استفاده می کنند که این کار با حقوق شهروندی مغایر و خلاف قانون است، شهرداری و پلیس تکلیف دارند ، در صورت مشاهده انحصاری کردن معابر عمومی این اقدام خلاف قانون را رفع کنند تا حقوق شهروندان رعایت شود.

همان گونه که در تصاویر قابل مشاهده است برخی از کسبه برای اینکه از پارک کنار مغازه خود جلو گیری کنند با استفاده از  موانع کاملا ثابت  بخشی از خیابان  را مسدود می کنند .

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛

 

---
---
---
---
---
---
---
---

 انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.