گروه: اخبار استان خبر: 117560 / تاریخ انتشار : 1398/1/19 ساعت : 14:33
آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم!

تبدیل آب آشامیدنی در دنا به آبشار عظیم و دیدنی/هدرروی آب شرب و استفاده مردم از آب رودخانه و چاه+تصاویر و فیلم

مردم روستای بادمگان علیا شهرستان دنا مصداق عینی ضرب المثل «آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم» هستند، چرا که آب آشامیدنی آنان قریب به یک سال است هدر می رود و مردم ناگزیر به استفاده از آب چاه یا رودخانه هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از  سفیردنا؛ با وجود بارش های فراوان در سال جدید انتظار می رود با مدیرت مناسب مسوولان آب و فاضلاب مشکل کم آبی و بی آبی برخی از مناطق روستانشین شهرستان دنا که از این موضوع رنج می برند مرتفع شود، چرا که استفاده یکسان از منابع طبیعی و آبی حق مسلم روستانشینان است.

 

 

مردم روستای بادمگان علیا شهرستان دنا مصداق عینی ضرب المثل «آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم» هستند، چرا که آب آشامیدنی آنان قریب به یک سال است هدر می رود و مردم ناگزیر به استفاده از آب چاه یا رودخانه هستند. 

 

 

یکی از اهالی روستای بادمگان علیا از توابع بخش پاتاوه شهرستان دنا که از جمعیت قابل قبولی نیز برخوردار است، با ارسال تصاویر و فیلمی به این پایگاه خبری اعلام کرد که آب آشامیدنی آنان به دلیل شکستگی لوله انتقال آب هدر می رود.

 

 

این مخاطب که خود دهیار روستای بادمگان است گفت: فرسوده شدن منبع آب در ”چشمه قله“ و شکستگی لوله آب باعث هدر روی آب آشامیدنی مردم این روستا شده و قریب به یک سال است که این وضعیت گریبانگیر مردم است و مردم روستا نیز از آب چاه یا رودخانه برای مصرف روزانه خود استفاده می کنند.

 

 

وی افزود: همانگونه که ماموران آب و فاضلاب روستایی در اخذ فیش آب جدیت به خرج می دهند انتظار داریم به این وضعیت نابسامان رسیدگی کنند و فکری به حال مردم روستا کنند.

 

 

دهیار این روستا بیان کرد: هدر روی آب چشمه قله که محل تامین آب شرب روستا بادمگان است موجب ایجاد آبشاری شده است که خود به یک منظره زیبا و جاذبه طبیعی تبدیل شده است.

 

گفتنی است استفاده مکرر از آب چاه و رودخانه موجب بروز بیماریهای بهداشتی می شود و سلامت مردم روستا را به خطر می اندازد.

 

 

تصاویر و فیلم مربوط به هدر روی آب آشامیدنی روستای بادمگان علیا به دلیل فرسودگی منبع و لوله های آب در زیر آمده است:

 

 

انتهای پیام/د

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.