گروه: اخبار استان خبر: 117553 / تاریخ انتشار : 1398/1/19 ساعت : 13:25
کارشناس ارشد علوم سیاسی و استاد حوزه و دانشگاه مطرح کرد:

تداوم حرکت روبه جلو با نگاه رفع کاستی ها در گام دوم/کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت لازمه موفقیت اقتصادی

داشتن پشتوانه مردمی، سایه ولایت فقیه و وجود روحیه شهادت پروری از مهمترین شاخصه هایی هستند که ثبات ایران اسلامی را در گام اول انقلاب رقم زد ؛بیانیه گام دوم انقلاب حاوی پیام هایی با مضمون تداوم همین مسیر است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ کارشناس ارشد علوم سیاسی و استاد حوزه و دانشگاه ظهر امروز درگفتگوی اختصاصی با آوای ماغر بر لزوم تلاش برای موفقیت در گام دوم انقلاب تاکید کرد.

 

 

کریم افتخاری تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب بعد از تجزیه و تحلیلی هوشنمدانه و کارشناسانه از 4 دهه عمر پربرکت ایرانی اسلامی، بیانیه ای را با عنوان بیانیه گام دوم انقلاب صادر کرد تا چراغ راهی برای آینده روشن کشور باشد.

 

 

وی گفت: این بیانیه به ظاهر چند پاراگرافی حاوی پیام های بزرگی است که هر خط آن به یک بخش از کاستی ها و یا ظرفیت های موجود برای توسعه و پیشرفت همراه با عزت کشور است.

 

 

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در این بیانیه که می توان از آن به بیانیه آینده ساز کشور یاد کرد، با اشاره به دستاوردهای چشمگیر کشور در کنار وجود دشمنان داخلی و خارجی، امید خود را بیش از همه به توان و ظرفیت جوانان معطوف فرمود.

 

 

افتخاری افزود: دستاوردهای انقلاب ما در گام اول که چهار دهه گذشته عمر انقلاب است، در حوزه تشکیل ساختار سیاسی کشور مطابق با نظام اسلامی و تشکیل دولت موفق بود.

 

 

وی گفت: در حوزه علم و فناوری، نظامی و دفاعی و حفظ تمامیت ارضی هم پیشرفت قابل توجهی داشتیم که تاکید رهبر انقلاب در این حوزه ها حرکت رو به جلو و شتاب بخشی در حوزه های موفق است.

 

 

افتخاری تصریح کرد: عناصر و شاخصه هایی موجود است که انقلاب اسلامی با آنها شناخته می شود، بنابراین خطوط ترسیمی مقام معظم رهبری برای نسل جوان و انقلابی ارجاع به متن و ماهیت انقلاب را خواستار شدند.

 

 

این کارشناس و آگاه به مسائل سیاسی در ادامه گفت: با دقت در بیانیه گام دوم انقلاب به خوبی استنباط می شود که رهبری در اندیشه همراهی نسل جوان با آرمان های انقلاب و عبور از جریان شعار مدار در کشور است تا به ماهیت شکل گیری انقلاب در گام دوم نزدیک تر شویم.

 

 

افتخاری خطرنشان کرد: رهبری با صراحت اعلام کرد که شعارهای انقلاب ما برگرفته از دین اسلام بوده و برای نمونه اخلاق، معنویت، عدالت،عزت همراه با عقلانیت و آزادی شعارهایی هستند که تاریخ مصرف ندارند.

 

 

وی افزود: رهبر انقلاب معتقد است که ایران اسلامی برخلاف بقیه نظام ها در گام اول با وجود همه کاستی ها، هیچگاه از اصول و آرمان ها فاصله نگرفت و انقلابی پویا و بالنده است.

 

 

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: با وجود نوپا بودن انقلاب، ما توانستیم با حفظ ثبات و امنیت و تمامیت ارضی کشور، پیاده سازده نظام مردم سالاری دینی در شرایط تحریم، فتنه و دفاع در جنگ های مستقیم و نیابتی، به قدرت اول منطقه و یکی از قدرت های تاثیرگذار در جهان تبدیل شویم.

 

 

افتخاری گفت: داشتن پشتوانه مردمی، سایه ولایت فقیه و وجود روحیه شهادت پروری در کنار روحیه استکبار ستیزی ملت، از مهمترین شاخصه هایی هستند که ثبات ایران اسلامی را در گام اول انقلاب رقم زد؛ بیانیه گام دوم انقلاب حاوی پیام هایی با مضمون تداوم همین مسیر است.

 

 

 وی افزود: توجه ویژه به مقوله اقتصاد مقاومتی با رویکرد کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت، تکیه بر توان داخل، توجه به تولید، اصلاح نظام بانکی و مالی از مهمترین مسائلی هستند که باید در برای موفقیت درگام دوم انقلاب، مد نظر داشته باشیم.

 

 

این کارشناس و آگاه به مسائل اجتماعی تصریح کرد: مبارزه با رانت، فساد، ویژه خواری و ایجاد فرصت برابر برای توزیع منابع ثروت در نقاط مختلف کشور، از لازمه های تحقق عدالت اجتماعی در گام دوم انقلاب است.

 

 

افتخاری در پایان گفت: ما باید در حوزه سیاست خارجی با اقتدار تر از گذشته و با حفظ سبک زندگی غنی ایرانی-اسلامی، داشتن مرز بندی و مواضع روشن با دشمنان نظام، استراتژی تداوم عزت و اقتدار و حفظ تمامیت ارضی انقلاب را پیاده سازی کنیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.