گروه: اخبار استان خبر: 117515 / تاریخ انتشار : 1398/1/18 ساعت : 16:23
فریادهای نماینده کهگیلویه در حمایت از سیل زدگان؛

مردم ما همانند دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی آواره شده اند/امروز، روزی نیست که دنبال مقصر بگردیم/باید برای مدیریت بحران فکری کنیم

عدل هاشمی پور: امروز مردم ما همانند دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی آواره شده اند، کشاورزی و دامداری آنها از بین رفته، جاده های ارتباطی قطع شده و مردم نیازمند آذوقه و امکانات اولیه هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماینده کهگیلویه بزرگ صبح امروز در صحن علنی مجلس گفت: سیل اخیر حدود 2 هزار میلیارد تومان به استان و حوزه انتخابیه خسارت وارد کرده است.

 
سردار هاشمی پور در اولین روز مجلس در سال 98 به موضوع سیل اخیر در استان های مختلف کشور پرداخت و گفت: اولا همه باید در برابر اراده و مشیت الهی سر تسلیم فرود آوریم، به همه مصیبت دیدگان سیل اخیر در استان های مختلف کشور تسلیت عرض می کنم و از ملت شریف ایران که جانانه و مخلصانه همانند گذشته به کمک مردم سیلزده آمدند تشکر می کنم.
 
 
وی افزود: تشکر ویژه از نیروهای مسلح به خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که  همانند گذشته در تمام بحران ها حضور پیدا کرده و به موقع به ندای مردم و رهبر فرزانه انقلاب برای کمک به مردم لبیک گفتند.
 
 
 
هاشمی پور خطاب به هیئت دولت و نمایندگان مجلس گفت: ملت ایران دامنگیر مشکلات معیشتی، اقتصادی و بیکاری جوانان است، همه می دانیم که همه مشکلات موجود را نمی توان به بیرون از کشور ربط داد گرچه دشمنی و مخالفت های عجیب و غریب آنان برای ما عیان و تجربه شده است.
 
 
 
نماینده کهگیلویه بیان کرد: امروز مردم ما همانند دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی آواره شده اند، کشاورزی و دامداری آنها از بین رفته، جاده های ارتباطی قطع شده و مردم نیازمند آذوقه و امکانات اولیه هستند.
 
 
 
وی در ادامه پیشنهاداتی داشت و گفت: اولا مردم را در جای مناسب اسکان دهیم، امنیت آنان و حفاظت از اموال سیل زدگان مورد توجه ویژه قرار گیرد، کارشناسی و ارزیابی دقیق از میزان خسارات وارده صورت گیرد، اطلاع رسانی دقیق و به موقع برای کمک به مردم توسط دولت و نظام به وسیله صدا و سیما انجام گیرد.
 
 
 
هاشمی پور ادامه داد: سیل اخیر حدود 2 هزار میلیارد تومان به استان کهگیلویه و بویراحمد و حوزه انتخابیه اینجانب خسارت وارد کرده است؛ جاده های ارتباطی عشایر، دامداران، روستائیان و کشاورزان به طور کامل قطع شده است، از استاندار محترم، مدیریت بحران، ادارات کل اجرایی و هلال احمر تشکر می کنم که هرچه در توان داشتند در طبق اخلاص گذاشتند.
 
 
 
وی در پایان گفت: امروز، روزی نیست که دنبال مقصر بگردیم بلکه باید برای مدیریت بحران فکری کنیم، دولت و مجلس در کنار یکدیگر در کنار نیروهای مسلح قرار گیرند تا بتوانیم از این بحران عبور کنیم.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.