گروه: اخبار استان خبر: 117495 / تاریخ انتشار : 1398/1/18 ساعت : 10:53
دادستان دنا در گفت‌وگو با سفیردنا:

زندان سی سخت لازم است ولی در مکان نامناسبی قرار دارد/شهر بدون زندانی مهم است نه بدون زندان!

ملک حسینی بیان کرد: قرار گیری زندان در منطقه مسکونی موجب افزایش بار روانی برای سکنه و مسافران می شود و از لحاظ امنیتی ایراد دارد ولی باید به سمتی برویم که زندانی نداشته باشیم نه زندان، چون زندان برای هر شهر نیاز است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ دادستان شهرستان دنا در خصوص زندان شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا گفت: این بازداشتگاه 150 نفره در زمینی به مساحت 3000 متر مربع و در دو طبقه با مساحتی بالغ بر 1200 متر مربع زیربنا ساخته شده است.

 

ملک حسینی افزود: ما ناگزیر هستیم که این بازداشتگاه را داشته باشیم چرا که سی سخت مرکز شهرستان دنا بوده و زندانی ها را مجبوریم با هزینه بالا به یاسوج انتقال دهیم و هزینه هایی نیز متحمل خانواده های آنان می شود.

 

وی بیان کرد: زندان برای هر شهری نیاز است ولی باید سعی شود با اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه که زندانی نداشته باشیم، و زندان به نوعی این یک خدمت به خانواده زندانی هاست.

 

دادستان دنا گفت: در یک شهر توریستی با جاذبه های گردشگری فراروان، قرارگیری زندان در منطقه مسکونی مناسب نیست ولی باتوجه به اینکه مراحل ساخت آن رو به اتمام است و هزینه زیادی صرف ساخت آن شده است دیگر نمی شود آن را جا به جا کرد.

 

ملک حسینی بیان کرد: قرار گیری زندان در منطقه مسکونی موجب افزایش بار روانی برای سکنه و مسافران می شود و از لحاظ امنیتی ایراد دارد و باید به سمتی برویم که زندانی نداشته باشیم نه زندان، چون زندان برای هر شهر نیاز است.

انتهای پیام/د

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.