گروه: اخبار استان خبر: 117492 / تاریخ انتشار : 1398/1/18 ساعت : 20:54

طبیعت اعجاب انگیز مراتع کهگیلویه در فصل بهار +تصاویر

کهگیلویه عروس سرسبز و بهشت اکوتوریسم زاگرس است جغرافیای دیر آشنای این دیار، عرصه جولان شگفتی‌های زیبای طبیعی و تاریخی بوده که نامش را از دلاورمردی مردانش گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ کهگیلویه عروس سرسبز و بهشت اکوتوریسم زاگرس است جغرافیای دیر آشنای این دیار، عرصه جولان شگفتی‌های زیبای طبیعی و تاریخی بوده که نامش را از دلاورمردی مردانش گرفته است.

 

سبز نگینی‌اش روح را صفا و جسم را جلا می‌دهد و خستگی از تن رهگذران می‌زداید، تناوری درختان جنگلی آن به مردمانش مقاومت می‌آموزد و چمنزارهایش مناظری بی‌بدیل می‌آفرینند تا گردشگران و رهگذران همیشه آرزوی دیدار دوباره‌اش را داشته باشند.

زمین های شهرستان کهگیلویه از لحاظ استعداد کشاورزی زمین های بسیار حاصل خیزی هستند که در صورت بهبود شرایط آبرسانی میتواند در تولید محصولات کشاورزی استان سهم بالایی داشته باشد.

 

در سال‌های اخیر، پس از بررسی‌های لازم مشخص شد که از هفت هزار هکتار اراضی موجود به طور خالص پنج هزار و ۶۴۷ هکتار قابل کشاورزی است که در صورت اجرای طرح آبرسانی، آب مورد نیاز این اراضی به روش‌های تحت فشار و ثقلی تامین می‌شود.

 
 

در ادامه تصاویر زیبایی از بخشی از این مراتع آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.