گروه: اخبار استان خبر: 117480 / تاریخ انتشار : 1398/1/18 ساعت : 09:28
در پی بارندگی های چندهفته گذشته صورت گرفت:

بررسی آخرین خسارت های بخش موگرمون با حضور اعضای ستاد مدیریت بحران لنده+تصاویر

رئیس و جمعی از اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان لنده به منظور ارزیابی سطح خسارت های ناشی از سیلاب و بارندگی های چند هفته گذشته با حضور در بخش موگرمون آخرین وضعیت خسارت ها را بررسی کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به  نقل از خبرلنده، در طی چند هفته گذشته و با ورود سامانه های بسیار قوی به کشور و جاری شدن سیلاب های ویرانگر در برخی استان ها شهرستان لنده نیز به تبع این استان ها خساراتی متحمل شده است که بیشتر این خسارات در حوزه کشاورزی، عمرانی و زیرساختی بوده است.

 

 

---

 

 

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان لنده به همراه جمعی از اعضای این ستاد و بخشدار موگرمون با حضور در روستاهای بخش موگرمون به بررسی و ارزیابی دقیق میزان خسارت ها پرداختند.

 

 

 

در این بازدید یک روزه اعضای ستاد مدیریت بحران با بررسی آخرین وضعیت روستاهای دور افتاده در مرز لنده به قلعه رئیسی ، وضعیت مناطق مسکونی وارزیابی خسارت وارده به منازل، مدرسه و جاده پرداختند و در ادامه نیز با حضور در منزل یک از دامداران در روستای قاشکمری که بیشترین تلفات شهرستان لنده را به بیش از 29راس دام سبک داده بود حضور پیدا کرده و از نزدیک نظاره گر تلفات این دامداری روستایی بودند.

 

---
---

---
---
---
---
---
---

 

در ادامه نیز آخرین وضعیت کلاس درس روستای مله آبگاوان بررسی شد که متاسفانه به دلیل بارندگی های و بادهای شدید این مدرسه دچار مشکلات اساسی شد که دارا کریمی نژاد فرماندار لنده با درخواست رسیدگی فوری از سوی رئیس و تنها معلم این روستا جهت ساماندهی وضعیت مدرسه موافقت و قول داد تا 10 روز آینده با همکاری بنیاد علوی مشکلات این مدرسه در صورت شرایط مناسب جوی بررسی و ساماندهی شود.

 
 
 
---
---

 

 

 در ادامه بازدید از آخرین وضعیت روستاهای بخش موگرمون دیدارهای با مردم در خصوص اخرین وضعیت و بررسی سطح گلامندی مردم صورت گرفت که عمده ترین درخواست مردم رفع مشکلات جاده ای بود که این مهم نیز به دلیل جاری شدن سیلاب و دره های فصلی خودروهای اداری را نیز با مشکلاتی مواجه کرد که در این دیدار مردمی مقرر شد اداره راهداری پس از اتمام بارندگی ها لودر و گریدر خود را جهت بازگشایی راه های روستایی به این مناطق اعزام تا مشکلات جاده ای مردم نیز بر طرف شود.

 

---
---
---
---

 

 

رضایت مردم از عملکرد خوب جمعیت هلال احمر و یاری رساندن به مردم نیز یکی از نقاط قوتی بود که به چشم می خورد ولی مردم انتظار کمک های بیشتری از سوی ستاد مدیریت بحران استان را داشتند.


---

 

 

موسی محتشم در دیدار با مردم گفت: ستاد مدیریت بحران بخشداری موگرمون با بررسی دقیق درخواست ها مردمی و همکاری خوب جمعیت هلال احمر شهرستان لنده توانسته است کمک های خوبی در جهت رفع نیازمندی های اولیه به مردم خسارت دیده کمک کند ولی سطح خسارت ها بسیار بالا است و می بایست از محل حوادث ستاد مدیریت بحران استان نیازمندی های مردم برطرف شود.

 

 

 

در ادامه نیز حجت الاسلام سید محمود الهی نیا امام جمعه موقت شهرستان لنده با تقدیر از حضور مسئولان در مناطق خسارت دیده گفت: ارزیابی دقیق از وضعیت مردم حادثه دیده در سیلاب و باران های سیل آسا یکی از مهمترین اقداماتی است که صورت گرفته است امیدواریم در جهت رفع نیازمندی های مردم تلاش های بیشتری صورت پذیرد.

 

 

 

سیدعلی توحیدی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان لنده گفت: جمعیت هلال احمر شهرستان لنده بیشترین کمک ها را به مردم حادثه دیده از سیلاب و آبگرفتگی منازل و خسارت به موادغذایی داشته است که در صورت نیازمندی مردم خسارت دیده نیز حمایت های بیشتر خواهد کرد.

 

 

گفتنی است خسارات زیادی به درختان و جاده های ارتباطی روستاهای مله آبگاوان و قاشکمری و سایر روستای های بخش موگرمون وارد شده است.

 

 
---
---
---
---
---
---
---
---
 
 

نماز ظهر به امامت امام جمعه موقت شهرستان لنده در روستای گرده مله آبگاوان در باغ افتخاری از شهروندان این روستا قرائت و پس از صرف نهار ادامه نیز بررسی آخرین وضعیت راه های روستایی در طول مسیر ادامه یافت.

 
 
---
---
 
 
 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.