گروه: اخبار استان خبر: 117450 / تاریخ انتشار : 1398/1/17 ساعت : 10:52

گلایه اهالی دهستان زیلایی از بی تفاوتی زارعی نسبت به وقوع سیل و خسارات ناشی از آن در زیلایی

در حالی که چند روز از خرابی های منازل مسکونی و زمین های زراعی و کشاورزی ناشی از وقوع سیل در منطقه زیلایی میگذرد، اما نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نه تنها به این منطقه سفری نداشته تا از نزدیک با مشکلات کشاورزان و مردم منطقه آگاه شود بلکه حتی کوچکترین اشاره ای به این اتفاقات نداشته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بارش های سیل آسا در نخستین روزهای سال 98 ایام نوروز رابه کام عده زیادی از ایرانی ها تلخ کرد، بارش هایی که با راه افتادن سیل خسارات زیادی در برخی استان های کشور به وجود آورد.

 

کهگیلویه و بویراحمد نیز در این بارش ها سهم زیادی داشت و به خصوص در حوزه راه های روستایی و عشایری و حتی مسیرهای اصلی از جمله در جاده یاسوج-شیراز شد.

 

مناطق روستایی استان نیز از سیل در امان نبودند و دچار آسیب هی زیادی شدند که از جمله آن ها می توان به دهستان زیلایی شهرستان بویراحمد اشاره کرد که حتی یکی از روستاهای آن به زیر آب رفت و تعداد زیادی از دام های ان ها از بین رفت.

 

پس از وقوع سیل در استان امدادرسانی به مناطق سیل زده آغاز شد و مسئولان استانی با بازدید از مناطق مختلف در جریان مشکلات و خسارات و همچنین امدادرسانی قرار می گرفتند.یکی از اهالی دهستان زیلایی به ارسال مطلبی به این پایگاه خبری نوشت: در حالی که چند روز از خرابی های منازل مسکونی و زمین های زراعی و کشاورزی ناشی از وقوع سیل در منطقه زیلایی میگذرد، اما نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نه تنها به این منطقه سفری نداشته تا از نزدیک با مشکلات کشاورزان و مردم منطقه آگاه شود بلکه حتی کوچکترین اشاره ای به این اتفاقات نداشته و چه بسا نیز اطلاعی از حال و روز مردمی که به عنوان نماینده آنها به مجلس شورای اسلامی راه یافته، ندارد.

مردم آسیب دیده که منازل مسکونی آنها به کلی ویران شد و نیز مردم بسیاری که زمین های کشاورزی خود را از دست دادند چشم امید به مسئولانی دوخته اند که راه زیلایی را فقط به وقت انتخابات و جمع آوری آراء ، می پیمایند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.