گروه: اخبار استان خبر: 117420 / تاریخ انتشار : 1398/1/17 ساعت : 08:48

جاذبه ای گردشگری با قدمت 135 میلیون سال در دامنه کوهستان دنا+تصاویر

غار ده شیخ از جاذبه های ناشناخته ایران در استان کهگیلویه و بویراحمد است، این غار دارای قدمت 135 میلیون سال بوده که می توان آن را از شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعی و گردشگری ایران دانست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ کهگیلویه و بویراحمد جاذبه های گردشگری فراوانی دارد، این جاذبه ها می تواند نقش بسزایی در رشد و توسعه اقتصادی استان داشته باشد، یکی از ظرفیت های گردشگری موجود در کهگیلویه و بویراحمد غار ده شیخ است.

 

این منطقه گردشگری در کنار سایر جاذبه های استان می تواند با معرفی  و شناساندن و از طرفی توجه به توسعه امکانات در آن مکان سبب جذب گردشگر و از دیگر مناطق کشور شود.

 

 

غار ده شیخ 45 کیلومتر از شهر یاسوج را طی کرده و به بخش و شهر پاتاوه می رسد، در ادامه با گذر از مناظر طبیعی و پل تاریخی پاتاوه به دنیای اسرارآمیز یکی از زیباترین غارهای ناشناخته ایران خواهیم رسید.

 

وجه تسمیه غار ده شیخ قرار گرفتن در بالادست روستایی به همین نام است، که این غار در طی قرن های متمادی ناشناخته مانده بود تا اینکه چند سال پیش از سوی برخی افراد محلی در روستای ده شیخ پاتاوه کشف شد و تاکنون سه مرحله اکتشاف توسط محققان و غارشناسان در این غار انجام شده است.

 

 

تصاویری از این منطقه گردشگری در زیر آمده است: 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.