گروه: اخبار استان خبر: 117414 / تاریخ انتشار : 1398/1/17 ساعت : 09:29
تلنگر؛

درآمدزایی به قیمت از بین رفتن طبیعت و گونه های گیاهی/ فرهنگ سازی و توجه به اشتغال تنها راه مقابله با تصرف در طبیعت است+فیلم

گیاهانی که در طبیعت به طور طبیعی رشد می کنند نقش مهمی در استحکام خاک و جلوگیری از فرسایش آن دارد، از طرفی می تواند از جنبه حفظ زیبایی منظر طبیعت نقش مهمی داشته باشد، باید گفت در منطقه ای که این گونه گیاهان برداشت می شود دیر یا زود طبیعت منطقه دچار آسیب و تخریب می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛  هر ساله با آمدن فصل بهار طبیعت حیاتی دوباره به خود می بیند و سردی فصل زمستان را با همه زیبایی های آن به فصل رشد و شکوفایی بهار متصل می کند.

 

در فصل بهار طبیعت حیات و رشد و شکوفایی در آن آغاز می شود و سراسر هستی رخت سبز بهاری به خود میپوشد، اما مشاهده می شودبرخی اقدامات سبب از بین رفتن آن می شود.

 

در  این فصل برخی از کسانی که از جنبه اقتصادی شرایط مطلوبی ندارند، به دل طبیعت می زنند و گیاهان خوراکی که در طبیعت رشد می کنند را برداشت کرده و در بازار به فروش می رسانند.

 

در رابطه با مسئله ذکر شده باید اشاره کرد گیاهانی که در طبیعت به طور طبیعی رشد می کنند نقش مهمی در استحکام خاک و جلوگیری از فرسایش آن دارد، از طرفی می تواند از جنبه حفظ زیبایی منظر طبیعت نقش مهمی داشته باشد، باید گفت در منطقه ای که این گونه گیاهان برداشت می شود دیر یا زود  طبیعت منطقه دچار آسیب و تخریب می شود.

 

در همین ارتباط محیط زیست وظیفه کنترل و جلوگیری از ریشه کن شدن گونه های گیاهی واقع درطبیعت  را دارد و از طرفی نظارت ها و قانون ها باید به قدری در این گونه موارد قوی باشد که اگر فردی اقدام به تخریب و دخل و تصرف در طبیعت کرد مجازات سنگینی در انتظار  او باشد.

 

باید اشاره کرد اقدامات نظارتی تنها کافی نبوده، بلکه توجه به مقوله اشتغال و اقتصاد در بدنه مسوولان دولتی برای کاهش فقر در جامعه می تواند در این گونه موارد اثر گذار باشد.

 

 

در ادامه فیلمی از فروشندگان گونه های گیاهی در سطح شهر یاسوج را مشاهده می کنید که توسط یکی از شهرودخبرنگاران به این پایگاه خبری ارسال شده است:

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.