گروه: اخبار استان خبر: 117405 / تاریخ انتشار : 1398/1/15 ساعت : 18:42
سوژه مردمی:

گلایه مردم روستای کتج از مسئولان لنده ای/راهی که چهاربار زیرسازی شد و رنگ آسفالت به خود ندید+تصاویر

سال های سال است که مردم روستای کتج و چندین روستای دیگر در دو بخش موگرمون و مرکزی لنده شاهد تلاش روز افزون مسئولانی هستند که برای زیرسازی و آسفالت این جاده ها تلاشی مضاعف دارند و عملیات راه سازی تا مرحله تکمیل وآسفالت پیش می رود ولی به آسفالت نمی رسند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، راه های روستای نقش مهمی در مانایی و ماندگاری روستانشینان در روستاها دارد چرا که راه مهمترین مولفه برای زندگی در این روستاها برای تردد آنان محسوب می شود ولی این نکته مهم از چشم خیلی از مسئولان مغفول می ماند.

 

 

 

چندسال است که مسئولان شهرستان لنده با شناسائی اولویت های شهرستان به خصوص توجه به راه های روستایی را یکی از مهمترین راهبردهای خود بیان می کنند و حتی در عمل نیز با تخصیص اعتباراتی این مهم را به منصه ظهور رسانیده اند و زیرسازی های خوبی نیز صورت گرفته است.

 

 

 

تا کنون بیش از سه الی چهار بار در طی 15سال گذشته جاده های روستایی دوک، کتج، سرسوره، گرداب و ده غندی و سایر روستا زیرسازی شده اند ولی به مرحله آسفالت که رسیده اند به اصطلاح کف گیر اعتبارات به ته دیگ خورده است و به دلیل بی تدبیری مسئولان حوزه راه و شهرسازی بازهم این همه اعتبار و هزینه صورت گرفته بر اثر عدم آینده نگری و بهتر بگوییم بی تدبیری مسئولان  به دلیل گرما و سرما و بارندگی تخریب شده است و روزی از نو برای مردم و روستانشینان آغاز شده است.

 

 

امروز مردم روستاهای مذکور گلایه مند از بی تدبیری مسئولانی هستند که ای کاش سه مرحله و اکنون مرحله چهارم زیرسازی های صورت گرفته را یکبار یک کاسه می کردند و این جاده ها را آسفالت می کردند و این گلایه آنان نیز با توجه به حجم هزینه های صورت گرفته کاملا منطقی به نظر می رسد.

 

 

امروز گلایه شهروندان روستای کتج برای چهارمین بار کانون توجه همه مسئولان و رسانه ها است چرا که واقعاً خیلی جای تاسف است که یک جاده سه کیلومتری چهار بار زیرسازی شود و رنگ آسفالت به خود نبیند.

 

 

متاسفانه این روند نیز باعث گلایه مندی خود مسئولان نیز شده است چرا که این رویه از سوی اداره راه و شهرسازی استان و شهرستان هیچ دلیل منطقی ندارند جز چهار بار هدر دادن بیت المال و در نهایت روزی از نو.

 

امیدواریم با تخصیص سهمیه قیر ابلاغی جدید از سوی مسئولان استانی هرچه سریعتر شاهد آسفالت جاده های روستایی در بخش مرکزی و موگرمون لنده باشیم تا بیش از این شاهد مشکلات راه های روستایی نباشیم و مردم نیز رنگ سیاه آسفالت را بر جاده های خود به عینه ببینند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.