گروه: اخبار استان خبر: 117283 / تاریخ انتشار : 1398/1/14 ساعت : 11:08
با هدف معرفی صنایع دستی شهرستان بهمئی صورت گرفت؛

برپایی نمایشگاه صنایع دستی سنتی در ورودی شهر لیکک+تصاویر

بمناسبت عید نوروز صنایع دستی هنرمندان بهمئی در ورودی شهر لیکک به نمایش گذاشته شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛همزمان با تعطیلات نوروزی نمایشگاه صنایع دستی بومی شهروندان بهمئی در ورودی شهر لیکک در معرض دید گردشگران و مسافران نوروزی قرار گرفت.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بهمئی در این رابطه به خبرنگار آوای ماغر گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی توانمندی هنرمندان شهرستان در خلق آثار بومی و دست بافت های سنتی برپا شد.

 

مجتبی صلاحی نژاد تصریح کرد:در این نمایشگاه دست بافت های سنتی به خصوص گلیم، جاجیم، سیاه چادر، گبه، نمکدان، لباس سنتی، قالی، دست ساز های معرق و سایر آثاری که با دستان توانمند هنرمندان شهرستان بهمئی خلق شدند، در معرض دید مسافران نوروزی قرار می گیرد.

 

وی افزود: در گوشه ای از نمایشگاه گیاهان دارویی بومی شهرستان بهمئی به صورت بسته بندی شده و به عنوان بخشی دیگر از سوغات شهرستان ارائه شده است.

 

صلاحی نژاد گفت: یکی دیگر از اهداف برگزاری نمایشگاه، حمایت از هنرمندان این عرصه جهت ایجاد فرصت بازاریابی و فروش آثار خود می باشد.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهمئی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه تا پایان تعطیلات نوروزی بر روی علاقمندان باز است.

 

تصاویر ضمیمه:

 
 
 
انتهای پیام/
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.