گروه: اخبار استان خبر: 117265 / تاریخ انتشار : 1398/1/14 ساعت : 11:27
واکنش مسئول تعاون روستایی استان به خبر صبح زاگرس؛

رسالت ما تنظیم بازارمیوه شب عیداست نه تأمین آن/ قریب به 80 تن میوه تنظیم بازار در سردخانه موجود است/توزیع میوه در جایگاه های مختلف به صورت همزمان نیست

محمدی گفت: در کمیته راهبری مقرر شد که از 14غرفه درشهریاسوج 7 غرفه در یک بازه توزیع میوه کنند و7 غرفه دیگر در بازه دیگر اما در کل هدف ما کمک به تنظیم بازار بود که خوشبختانه حاصل شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ منوچهر محمدی مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه وبویراحمد در خصوص غرفه های خالی از میوه تنظیم بازار عید98 دربرخی از روزها در سطح شهر یاسوج، و همچنین اننتشار خبری از این پایگاه خبری مبنی بر "غرفه های تنظیم بازار میوه یاسوج که تعطیل و سوت و کور شدند+تصاویر" در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس گفت: طبق جلسات ستاد تنظیم بازار که درشهریور ماه 97 داشت میزان سهمیه مقرری که برای ما مشخص کرد 300تن سیب درختی زرد و قرمز و 300تن پرتقال والنسیا بود.

 

 

منوچهر محمدی بیان کرد: در روز های ابتدایی بحث ذخیره سازی و تأمین میوه را انجام دادیم که امسال با کیفیت ترین محصول را ذخیره کردیم برای ما این راحت تر بود که پرتقال تامسون را بخریم اما چون ذائقه مردم ما با پرتقال والنسیای جنوب سنخیت بیشتری داشت لذا ستاد تنظیم بازار و به تبع آن کمیته راهبردی پرتقال والنسیای جنوب خریده شد.

 

 

محمدی افزود: کار توزیع مقارن باتمام سطح استان از 25 اسفند 97 آغاز شد بحث میوه شب عید تنظیم بازار هدف و رسالت آن تنظیم بازار است و درعین حال از افزایش لجام گسیخته قیمت ها ممانعت کند هدف ما تنظیم بازار است تأمین میوه بازار در این زمان وظیفه ما نیست.

 

 

رئیس تعاون روستایی استان گفت: رسالت طرح که تنظیم بازار وممانعت از قیمت های لجام گسیخته است عینیت بخشی شده است از روز دوم عید در جلسه کمیته  راهبردی داشتیم مقرر شد که ما همچنان این روند تنظیم بازار را داشته باشیم و آن را ادامه دهیم.

 

 

 وی بیان کرد: در این جلسه مصوب شد که از 14 غرفه ای که در شهر یاسوج داریم 7 غرفه را از روز دوم به بعد روزی 1500 کیلو سیب وپرتقال به آن تحویل دهیم باتوجه به کیفیت که امسال میوه ها داشتند .هم قیمت مناسب آن ها که 5 هزار تومان و6 هزارتومان بودند استقبال از میوه شب عید بی نظیر بود.

 

 

مدیرکل تعاون روستایی استان اظهارکرد: نکته ضروری که وجود دارد این است که امسال سازمان صنعت معدن تجارت نهایت همکری لازم را را داشت به گونه ای که هر غرفه ای در شهر یاسوج یک نفر به عنوان بازرس مقیم داشت که در هیچ سالی به این شکل عمل نشد.

 

 

منوچهر محمدی گفت: ما تنها وظیفه کمک به تنظیم بازار را داریم نه تأمین بازار؛ ما حتی در روز جمعه هم تعطیلی نداشتیم اما به دلیل استقبال شهروندان پس از دوساعت میوه ها تمام می شوند.

 

 

محمدی بیان کرد: در کمیته راهبری مقرر شد که از 14غرفه درشهریاسوج 7 غرفه در یک بازه توزیع میوه کنند و7 غرفه دیگر در بازه دیگر اما در کل هدف ما کمک به تنظیم بازار بود که خوشبختانه حاصل شد.

 

وی در پایان افزود: روند توزیع میوه در همه شهرستان ها ادامه دارد و هیچ تفاوت و تبعیضی در توزیع میوه شب عید قائل نشده ایم از 14 غرفه در شهر یاسوج 7 غرفه مقاومت، فلکه عدل ، بلوار تختی، روبروی ترمینال،فلکه استانداری جنب صداوسیما، پارک مهرورزی، پل شهید چمران در یک روز میوه تحویل می گیرند و7 غرفه در فلکه جهاد، انتقال خون، هلال احمر، راهنمایی، گلستان 12 وانقلاب 4در یک روز دیگر میوه ها را تحویل می گیرندکه قریب به 80 تن دیگر میوه در سردخانه ها داریم که ابلاغ شده تا روزسیزدهم میوه داشته باشیم اما ما تصمیم داریم روند را ادامه دهیم .

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
علی بخش تاج ملک
1398/1/15 - 07:15
میوه ها ی تتظیم بازار در بازار آزاد الان فروخته میشود خودم دو صندوق سیب خریدم کیلیویی شش هزار تومان
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.