گروه: اخبار استان خبر: 117215 / تاریخ انتشار : 1398/1/10 ساعت : 12:47
در گفت وگو با بخشدار قلعه رئیس مطرح شد:

آخرین وضعیت ارزیابی خسارات ها در بخش قلعه رئیسی/آمادگی ستاد مدیریت بحران برای حوادث احتمالی در روزهای آینده

باران‌های سیل آسای روزهای پنجم و ششم فرودین ماه باعث شده بود تا بخش هایی ازروستای های دیشموک و قلعه رئیسی تخریب شود. شدت سیل به حدی بود که لوله های آب و تیرهای برق از جا کنده شده بودند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ باران‌های سیل آسای روزهای پنجم و ششم فرودین ماه باعث شده بود تا بخش هایی از روستای های دیشموک و قلعه ریسی تخریب شود. شدت سیل به حدی بود که لوله های آب و تیرهای برق از جا کنده شده بودند.

 

علی صالح محمودی بخشدار قلعه رئیسی در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: از همان روز ابتدایی در سیل، برق  32 روستا قطع شد که برق 22 روستا در همان روز اول و پس از چند ساعت وصل شد و مابقی روستاها به تعداد 11 پایه برق به علت شکستگی و تخریب و گاهاً آب بردگی فعلا قطع است.

 

وی افزود:دو دستگاه جرثقیل به همراه پایه های برق به این منطقه فرستاده شدند و تا دیروز برق دو روستای کل بازار و کلات نیز وصل شد و علت تاخیر در این امر جایگاه این پایه ها بود که در دامنه کوه قرار داشت و مکان نصب پایه ها بسیار غیرایمن بود که امکان نگه داری پایه برق را نداشت. تنگ ادرز یکی دیگر از روستاهایی بود که شرایط سختی داشت طوری که تجهیزات را به وسیله لودر از رودخانه عبور دادیم تا بتوانیم مشکلات برق این روستا را نیز برطرف کنیم.

 

بخشدار چاروسا گفت: در خصوص آب آشامیدنی روستایی هم تقریبا یک هزارمتر لوله در سایز های 6 اینچ تا 3 اینچ توسط سیل تخریب و در جریان مسیر سیلاب به رودخانه رفته است.

 

وی افزود: بیشترین مشکلات در زمینه آب آشامیدنی درروستاهای شوتاور، قله جلو و دره خاجه بود که  چون لوله اصلی  آب این روستا ها از روستای برد راسون  عبور می کند و این روستا ها به گونه است که با بارش باران های 100 میلی متری ، آب این مناطق قطع می شود چه برسد به سیل اخیر.

 

این مسئول ادامه گفت: در نهایت باتلاش هایی که انجام شده با هماهنگی با کشاورزان آن منطقه صورت گرفته بود  اکیپ راهداری در حال بازگشایی جاده برد راسون هستند تا بعد از آن بتوان به خط لوله اصلی برسند و مشکل آب آن حل شود.

 

محمودی در ادامه گفت: بعد از سیل تا کنون در حال برطرف کردن مشکلات آب،برق وجاده روستاهای بخش هستیم وتا حدودی برای مقابله با سامانه ای که قرار است در اول هفته وارد منطقه شود آمادگی لازم را داریم.

 

وی افزود: در همین زمینه با فرماندار کهگیلویه تماس هایی صورت گرفته تا وسایل و تجهیزات راهداری،اداره برق و سایر تجهیزاتی که در این چند روز به کمک مردم این بخش آمدند به بخش قلعه ریسی برگرند تا بتوانیم اقدامات سریع تری انجام دهیم.

 

محمودی گفت: لازم است تا از دستگاه ها و ادارات شهرستان و همچنین بخش قلعه ریسی و بسیج حوزه قلعه ریسی  که در یک هفته اخیر سنگ تمام گذاشته و به یاری مردم قلعه ریسی آمدند تقدیر و تشکر شود .

 

وی تاکید کرد: سیل اخیر نشان داد که بخش های دیشموک و قلعه ریسی مستعد بحران های مختلف در ایام مختلف سال هستند و با توجه به فاصله زیادی که با مرکز شهرستان دارند نیاز مبرم به برخی ازتجهیزات وماشین آلات در این بخش وجود دارد.  امیدواریم که مسئولین در ایام نوروز که به همراه خانواده خود از طبیعت زیبای کشور بهره مند می شوند توجه بیشتری نسبت به بخش های محروم شهرستان کهگیلویه کنند تا مردم این بخش ها نیز بتوانند ایام خوش و بی خطری را در کنار خانواده هایشان سپری کنند.

 

در ادامه تصاویر حضور برخی مسئولین در هنگام بروز بحران به قلعه ریسی آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.