گروه: اخبار استان خبر: 117196 / تاریخ انتشار : 1398/1/9 ساعت : 14:11
آن چه در خطبه های دومین نماز جمعه سال 98 استان مطرح شد:

کمک به سیل زدگان مصداق وحدت و یکپارچی امت ایران است/تنها راه خروج از مشکلات کشور حضور مسوولان در جمع مردم است/نظام بانکی ربوی به رونق تولید ضربه می زند

ظهر امروز دومین آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه سال 98در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ظهر امروز دومین آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه  سال 98در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

 
یاسوج:
 
امام جمعه شهر یاسوج در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: همه شما نمازگزاران نماز جمعه را به تقوای الهی دعوت میکنم، مولا علی (ع) فرمودند: عملی که با تقوا همراه باشد آن عمل کم و کوچک نیست و چگونه کم باشد وقتی که پذیرفته می شود و نتیجه تقوا آن است که اعمال انسان مورد پذیرش پروردگار مهربان قرار می گیرد.
 
 
 
حجت الاسلام حسینی بیان کرد: در کتاب قرآن خداوند متعال می فرمایید: ای پیامبر به بندگان برسان به آنچ بر شما نازل شده است عمل کنید، و انسان مومن باید مراحلی را نظیر اصول و فروع دین را باور داشته باشد و به زبان هم اقرار کند و مهمتر در کنار آن باید عمل هم باشد تا مومن واقعی باشد.
 
 
 
وی اضافه کرد: اولین ناظری که بر اعمال ما نظارت می کند پروردگار بوده، در مراحل بعد پیغمبر و انبیاء الهی و مومنین شاهد عمل بندگان مسلمان خدا خواهند بود.
 
 
 
حسینی گفت: باید انسان تا سالم است، عمل و کار خیر داشته و برای فردای قیامت خود ذخیره داشته باشد و انسان باید بداند خداوند متعال توبه پذیر است.
 
 
 
حجت الاسلام حسینی در ادامه خطبه های نماز جمعه یاسوج گفت: سال جدید با ولادت حضرت علی (ع) مقارن با عید نوروز بود و این اعیاد را تبریک و تهنیت عرض میکنم، در سال جدید نوروز و تعطیلات آن خاص بود یعنی نزولات آسمانی و قهر طبیعت مشکلاتی نظیر سیل و خسارات فراوان جانی و مالی به کشور و مردم وارد شد و اگر کمی فکر شود متوجه خواهیم شد که خداوند متعال انسان ها را آزمایش می کند، اما در خیلی از موارد نظیر از بین بردن جنگل ها، تغییر در مسیر رودخانه ها و تغییر کاربری ها سبب ایجاد خسارت ها می شود که انسان ها در آن دخیل هستند مانند سیل شیراز که در کنار دروازه قرآن مسیر سیل تغییر داده شد و مشکلاتی ایجاد شد.
 
 
 
 
وی عنوان کرد: ساخت و سازهای بدون برنامه و بدون پیش بینی همچنین لایه روبی نکردن رودخانه ها سبب ایجاد خسارت می شود و امیدوارم مسوولان باید به فکر این موضوعات باشند و در روزهای آینده نزولات آسمانی دیگری خواهیم داشت و باید پیش بینی های لازم صورت گیرد تا خسارت ها به حداقل برسد.
 
 
 
وی بیان کرد: دشمنان تلاش دارند از جنبه اقتصادی کشور را دچار شکست کنند، در همین ارتباط رهبر انقلاب بر روی مسئله اقتصاد تاکید دارند و امسال در‌جوار امام هشتم در رابطه با مسائل اقتصادی بیاناتی داشتند و در سال جدید که به نام رونق تولید نام گذاری کردند از شاخه های مهم اقتصاد مقاومتی بوده و البته باید جنس مورد توجه و خاص مردم ایرانی تولید شود مردم به جنس داخلی روی خواهند آورد.
 
 
 
 
امام جمعه شهر یاسوج اظهار کرد: در حوادث سیل همه گروه ها اعم از مردم، بسیج، سپاه، ارتش گردهای هلال احمر جهت کمک به حادثه دیدگان گام برداشتند و باید این انسجام و همدلی و اتحاد را همچنین در برابر دشمنان حفظ کرد و تو دهنی های محکم به دشمن داشته باشند.
 
 
 
وی در پایان گفت: در سال ۵۸ نیروی انتظامی تشکیل شد آنها کسانی هستند که تلاش های زیادی برای برقرار ی امنیت در ایام عید خصوصا ایام عید دارند و برای همه نیروهای نظامی و انتظامی آرزوی موفقیت و پیروزی داریم.
 

**********************

لیکک:
 
 
خطبه های نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.
 
 
امام جمعه شهر لیکک ابتدا با گرامیداشت عید مبعث،گفت:حرکت در مسیر زندگی پیامبر اکرم(ص)بهترین روش شادی و مبارکی این عید بزرگ است.
 
 
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:عمل به سیره عملی همسرداری و زندگی پیامبر می تواند بهترین الگو برای سبک زندگی زناشویی باشد.
 
 
وی با بیان تفسیر بخشی از سوره تحریم و شأن نزول آن، افزود:مرد و زن برای ورود به زندگی باید از خیلی از خوشی ها گذشت.
 
 
امام جمعه شهر لیکک با اشاره به لزوم خودسازی در منزل،گفت:تدبیر منزل سخت تر از مملکت داری است.
 
 
حجت الاسلام افروغی در ادامه خاطرنشان کرد:حتی به پیامبر هم امر شد که اسرار را با همسران در میان نگذارد؛روایت داریم برخی از خانم ها از شدت حسادت ایمانشان را از دست میدهند.
 
 
وی در فرازی دیگر از خطبه های امروز گفت:هدف از بعث پیامبران مختلف بود اما هدف مشترک رسیدن به توحید و ایجاد بستر عدالت است.
 
 
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:برخلاف دیدگاه برخی که امسال را سال تهدیدها می دانند،رهبر انقلاب سال جدید را سال فرصت ها عنوان فرمود.
 
 
وی گفت:تمام تلاش دولت کنونی و قبول که یک رئیس جمهور داشتند،نجات کشور از مشکلات را در ارتباط با غرب می دانستند.
 
 
خطیب نماز جمعه بهمئی ادامه داد:حل مشکلات اقتصادی در گرو حل مشکلات بانکی کشور است.
 
 
حجت الاسلام افروغی افزود:ربوی ترین سیستم کشور سیستم بانکی ماست.
 
 
وی گفت:یکی از گلوگاه هایی که به رونق تولید ضربه می زند،نظام بانکی ماست.
 
 
امام جمعه شهر لیکک با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری،خاطرنشان کرد:جوانان باید در تحقق رونق تولید شانه های خود را زیر بار مشکلات بیاورند.
 
 
حجت الاسلام افروغی با تسلیت و ابراز همدردی با سیل زدگان کشور،گفت:قابل توجه کسانی که می گفتند ما حقوق دانیم،نظامی نیستم؛اگر نظامیان سپاهی و ارتشی نبود،معلوم نبود چه بر سر مردم می آمد.
 
 
وی در ادامه گفت:ما در بحث تیراندازی در مراسمات شهرستانی خیلی خسارت دیدیم؛ادارت مرجع صدور مجوز حمل سلاح در اعطای مجوز سلاح بازبینی کنند. 
 
 
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:مسئولان هم برای رضای خدا و خدمت به مردم،با هنجار شکنان برخود قاطع کنند.
 
 
وی در ادامه با گرامیداشت روز طبیعت، گفت:همه باید برای حفظ طبیعت و منابع طبیعی بکوشیم.
 
 
امام جمعه شهر لیکک ادامه داد:با توجه به اینکه سال رونق تولید است،کار گروه اشتغال از حالت جلسه ای خارج شود و به رونق تولید کمک کند.
 
 
وی افزود:در  میان این کارگروه یکی دو اداره ،اداره بیکاری هستند.
 
 
وی خطاب به جوانان بیکار گفت:از همه بیشتر ما مشکل فرهنگ کار داریم؛باید با لبیک به فرمان رهبر انقلاب،به سمت تولید برویم.
 
 
وی گفت:اگر میخواهیم مسئولیت های سنگین را بر عهده بگیریم،باید در دانشگاه های معتبر تحصیل کنیم،تحصیل در دانشگاه های غیر معتبر خسارت است.
 
 
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:بهترین الگو برای مدیریت فعلی دوره امام موسی کاظم علیه السلام است که با  تشکیل شبکه های مردمی و بارور کردن افکار به بهبود وضعیت جامعه کمک کرد.
 

**********************

 لنده:
 
 
 
امام جمعه لنده گفت: امروز شاهد هستیم که برخی ها ضعف مدیریت خود را به نظام و رهبری نسبت می دهند و این درحالی است که با مردم فاصله دارند.
 
 
 
حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده گفت:جامعه مشکلات زیادی درحوزه فرهنگ داریم که به بهانه های روشنفکری بهانه های مختلفی برای بی  حجابی صورت می گیرد که امیدواریم خانواده ها چه درایام نوروز و مسافرت باید به حجاب توجه شود.
 
 
 
وی افزود:هیچ کس با نشاط جامعه مشکلی ندارد ولی نباید بستر ساز خیلی از چالش ها و موانع شود و باید امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه رعایت شود.
 
 
 
امام جمعه لنده تصریح کرد:ماه رجب سکوی پرتاب انسان های مومن است و از ادعیه این ماه نهایت بهره را باید کرد و شکر گذار نعمات خداوند باشیم چرا که الطاف خداوند بی همتا است.
 
 
 
وی اظهارکرد: سالروز شهادت باب الحوائج امام موسی بن جعفر(ع)در روز دوشنبه است که انتظار داریم خانواده نسبت به حرمت این امام عزیز رعایت کنند و مراسمات خود را برای سالروز مبعث پیامبر(ص)برنامه ریزی کنند.
 
 
 
محمودی اصل تاکیدکرد:حوادث تلخ سیلاب در شیراز و گلستان باعث دردمندی همه هموطنان شده است که کمک های به موقع مردمی جلوه های بیادماندهی را خلق کردند.
 
 
 
خطیب جمعه لنده گفت:خشم طبیعت پیام های مهمی برای مسئولان و مردم داشت که بخشی از ان ناشی از نامهربانی ما با طبیعت است تبدیل رودخانه ها به خیابان ها از مشکلات است که نیازمند برنامه ریزی است.
 
 
 
وی اظهارکرد:خدمت عاشقانه نیروهای مسلح برای خدمت رسانی و حضور مسئولان در کنار مردم یکی از ضروریات بود که باعث تسکین دردهای مردم است که مسئولان باید در تمام شرایط در کنار مردم باشند که دراین صحنه ها نوع دوستی مردم قابل تحسین بود.
 
 
 
محمودی اصل خاطرنشان کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری در مشهد مقدس به درستی به مسائل و جنگ روانی،اقتصادی و فرهنگی باعث شد مشکلاتی برای کشور ایجاد شد به درستی تبین شد که دشمنان از هر ترفندی برای ضربه زدن و انتصاب مشکلات به رهبری و سپاه از خدعه های دشمنان است.
 
 
 
وی درادامه خاطرنشان کرد: آشفتگی بازار را به برجام نسبت می دادند و امروز این مشکلات را نیز به برجام های بعدی نسبت می دهند چرا از خباثت و بدعهدی امریکا و اروپایی ها صحبت نمی کنند چرا عذرخواهی نمی کنند.
 
 
 
امام جمعه لنده گفت: ضعف مدیریت خود را به پای نظام و رهبری می گذارند ولی غافل از اینکه با وجود همه این تحریم ها می شود کشور را اداره کرد و از خیانت های آنان در همین تحریم ها باید برای کشور با توجه به تولید استفاده کرد.
 
 
 
وی تاکیدکرد:به رسمیت شناختن جولان در ادامه حمایت های اسرائیل از مواردی است که ترامپ به دنبال ان بود که شکست های خود را جبران کند.
 
 
 
خطیب جمعه لنده گفت:کارخانه ها و نقدینگی ها باید در خط تولید و حمایت از تولید کننده ها باشند و دراین راه باید با اخلال گران نیز برخورد قاطع شود.
 
 
 
محمودی اصل اظهارکرد:هم مردم و هم مسئولان باید دراین حوزه یاری گر بازار و بهبود وضعیت موجود باشند تا بیش از این بر مردم فشار نیایید.
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.