گروه: اخبار استان خبر: 117193 / تاریخ انتشار : 1398/1/9 ساعت : 12:00

دشت های سرسبز و بکر کهگیلویه میزبان مسافرین نوروزی+تصاویر

اکثر قریب به اتفاق روستاهای کهگیلویه از زیبایی بسیار زیادی برخوردار هستند و برخی به دلیل اینکه کمتر شناخته شده اند طبیعت بسیار بکر، دست نخورده و زیبایی دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ روستاهای زیادی در استان کهگیلویه و بویر احمد وجود دارند که تعداد ۳۲۹۸۴۹ هزار نفر در این روستا ها سکونت دارند.

 

 

اکثر قریب به اتفاق  روستاهای کهگیلویه از زیبایی بسیار زیادی برخوردار هستند و برخی به دلیل اینکه کمتر شناخته شده اند طبیعت بسیار بکر، دست نخورده و زیبایی دارند.

 

 

روستای لیر بزرگ یکی از روستاهای شهرستان کهگیلویه و از توابع بخش سوق است. این روستا در دهستان طیبی گرمسیری جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۷۶ نفر (۳۷خانوار) بوده‌است.

 


از زیبایی های این روستا وجود دشت های وسیعی است که در این ایام از سال زیر کشت گندم و جو رفته اند و همین امر به زیبایی های این روستا افزوده است. 

 

 

شغل اغلب مردم روستای لیر بزرگ مثل سایر روستاییان دامداری و کشاورزی است،اما اکثر جوانان به دلایل مختلف مهاجرت به شهر ها و استان های هم جوار را برای ادامه و گذران زندگی برگزیده اند.

 


از روستایی که در نزدیکی این روستا قرار دارد می‌توان به روستای لیر کوچک، آب کری اشاره کرد.

 

 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
جلال
1398/8/18 - 02:40
عالی
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.