گروه: اخبار استان خبر: 117192 / تاریخ انتشار : 1398/1/9 ساعت : 12:20

ردپای یکی از اعضای سابق شورای شهر یاسوج در زمین خواری هایی که پس از باران رونمایی شد/مسدود شدن جاده ورودی روستای "دهنو" به دلیل تصرف حاشیه پل+تصاویر و فیلم

مسدود شدن پل ارتباطی روستای "دهنو" یاسوج موجب بالا آمدن آبهای حاصل از باران شده که مانع از تردد روستانشینان شده است و در این میان ردپای زمین خواری یکی از اعضای سابق شورای شهر مشاهده می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ مسدود شدن پل ارتباطی روستای "دهنو" یاسوج موجب بالا آمدن آبهای حاصل از باران شده که مانع از تردد روستانشینان شده است و در این میان ردپای زمین خواری یکی از اعضای سابق شورای شهر مشاهده می شود.

 

 

روستای دهنو در قلب شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد واقع شده و دارای طبیعتی بکر و منحصر به فرد است.

 

---

 

وجود رودخانه بشار در پایین دست این روستا و قرارگیری در کوهپایه های قلل دنا باعث به وجود آمدن آب و هوای خوش و مطبوع در این روستای زیبا شده است.

 

 

تخلیه نخاله های ساختمانی در حاشیه جاده ارتباطی روستای دهنو باعث به وجود آمدن منظره ای ناپسند شده است که طبیعت این روستا و همچنین سلامت خانوارهای آن را تحت الشعاع قرار داده است.

 
 
---
 

از طرفی این روستا به دلایل ذکر شده هدف بزرگ زمین خواران و افراد ذی نفوذی است که چشم طمع به منابع طبیعی دارند و از مناصب خود به منظور چپاول بیت المال و زمین های عمومی استفاده می کنند.

 

 

 

یکی از مخاطبان به این پایگاه خبری فیلمی فرستاده است که مربوط به جاده ورودی روستای دهنو بوده و اذعان دارد که مسیر رودخانه توسط یکی از اعضای سابق شورای شهر به وسیله نخاله و خاک مسدود شده است.

 

---

 

در گفتگو با دهیار این روستا از صحت این موضوع مطلع شدیم.

 

 

عباسی دهیار روستا دهنو از وضعیت نابسامان جاده این روستا ابراز گلایه مندی کرد و گفت: متاسفاه روستای دهنو به هدف اصلی زمین خواری در یاسوج تبدیل شده و روزانه مشاهده می کنیم افرادی که از فنوذ بالای برخوردار بوده در گوشه و کنار این روستا در حال تصرف زمین هستند.

 

 

 

وی که دل پری از مسوولان داشت، افزود: به عنوان مثال یکی از بانوان عضو سابق شورای شهر یاسوج در زمان عضویت خود تا کنون برای تصاحب زمین هایی که مسیر رودخانه بوده و همچنین جابجایی خیابان به این مسیر از موقعیت خود سو استفاده کرده و دست به اقداماتی زده است که یکی از نتایج آن مسدود شدن مسیر ورودی روستای دهنو در باران های زمستانی بوده.

 

---

 

دهیار روستای دهنو همچنین گفت: چندین مرتبه دستگاههای مرتبط پیگیر جلوگیری از این اقدام شدند اما با مداخله عوامل پشت پرده باز هم کاری صورت نگرفت!

 

 

اکنون در تصاویر و فیلم زیر مشاهده می کنید که مسدود شده پل ارتباطی این روستا چه مشکلاتی برای روستانشینان به وجود آورده است به گونه ای که در باران های شدید دیگر امکان تردید در این جاده وجود ندارد.
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.