گروه: اخبار استان خبر: 117191 / تاریخ انتشار : 1398/1/9 ساعت : 12:50
معرفی مناطق گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد؛

طبیعت شگرف دهستان "کاکان" مقصد گردشگرانی از سراسر کشور+تصاویر

استان کهگیلویه و بویراحمد دارای جاذبه های زیاد گردشگری و توریستی بوده، که یکی از این مناطق "کاکان" است این منطقه گردشگری در 20 کیلومتری شهر یاسوج هر ساله پذیرای گردشگران نوروزی از اقصی نقاط کشور است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ استان کهگیلویه و بویراحمد دارای جاذبه های زیاد گردشگری و توریستی بوده، که یکی از این مناطق کاکان است این منطقه گردشگری در 20 کیلومتری شهر یاسوج هر ساله پذیرای گردشگران نوروزی از اقصی نقاط کشور است.

 

 

 پیست اسکی کاکان یکی از مناطقی بوده که همه ساله در فصل زمستان و دیگر فصول سال  میزبان مسافران و گردشگران زیادی از سراسر کشور است، این منطقه گردشگری  در 20 کیلومتری شهر یاسوج و در مسیر دهستان کاکان قرار دارد.

 

 

این پیست  به دلیل موقعیت جغرافیایی نزدیکترین مکان به استا‌ن‌های جنوبی کشور است و مسافران زیادی این مکان را برای تفریح انتخاب می‌کنند و می‌توان با ایجاد زیرساخت‌های لازم از ظرفیت‌ گردشگری این منطقه استفاده کرد.

 

 

آخر هفته های برفی کوههای اطراف پیست اسکی کاکان یاسوج مملو از جمعیت علاقمندان به ورزش های زمستانی از داخل استان کهگیلویه وبویراحمد و سایر استانهای همجوار به این منطقه سفر می کنند.

 

 

از طرفی دهستان کاکان دارای باغات میوه فراوان بوده، به گونه ای که این منطقه به عنوان یکی از قطب های تولید میوه سیب بعد از شهر سی سخت محسوب می شود.

 

 

دهستان کاکان از توابع بخش مرکزی شهرستان بویراحمد، با مختصات جغرافیایی ۵۱ درجه و ۴۸ دقیقه طول شرقی و ۳۰ درجه و ۳۵ دقیقه عرض شمالی، در ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی یاسوج قرار دارد.

 

 

 

در همین ارتباط بایداشاره کرد، با وجود فصل بهار اما طبیعت کاکان همچنان برفی بوده و می تواند از جمله مناطق هدف مسافران برای گذراندن لحظاتی شاد در کنار خانواده های آنها باشد.

 

 

در پایان باید گفت طبیعت کاکان تنها در برف  خلاصه نشده، بلکه وجود چشمه سارها، مناطق کوهستانی و باغات و دهستان کاکان و مهمان نوازی آنها از دیگر ظرفیت های گردشگری این منطقه گردشگری است.

 

تصاویر تکمیلی از دهستان زیبای کاکان یاسوج در زیر آمده است:

 

---
---
---
---
---
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.