گروه: اخبار استان خبر: 117181 / تاریخ انتشار : 1398/1/9 ساعت : 09:45
دانشجوی دکترای برنامه ریزی و توسعه کارآفرینی دانشگاه تهران عنوان کرد:

عبور از مشکلات اقتصادی کشور با شتاب بخشی چرخ تولید/تحقق رونق تولید با بسیج عمومی ظرفیت های انسانی و غیر انسانی در حوزه اقتصاد

:برای شتاب بخشی چرخ تولید کشور بعنوان کلید چرخه اقتصاد، باید در کنار به میدان آمدن دولتمردان و قانون گذاران با تصویب و اجرایی کردن قوانین و سیاست های کلان تشویقی، نظارتی و اصلاحی، مردم هم با لبیک به فرمان رهبر انقلاب از تمامی ظرفیت های موجود در کشور برای رونق تولید بهره ببرند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ دانشجوی دکترای برنامه ریزی و توسعه کارآفرینی دانشگاه تهران و کارشناس امور اقتصادی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آوای ماغر با تاکید بر لزوم شتاب بخشی چرخ تولید در کشور، این اقدام را راه نجات ما از مشکلات کنونی دانست.

 

 

حسین پسنده تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب هرساله با نگاهی جامع و راهبردی به وضعیت کشور کلید واژه ای را بعنوان بزرگترین مساله محوری بعنوان شعار سال انتخاب می کنند.

 

 

وی افزود:در سال های اخیر تاکید رهبر انقلاب برای نامگذاری شعار سال در حوزه اقتصاد و بهبهود معیشت مردم بود که امسال حساس ترین مساله راهبری یعنی تولید را مد نظر قرار دادند .

 

 

این اقتصاد دان خاطرنشان کرد: در چرخه اقتصادی هر جامعه مهمترین رکن تولید است که اگر این بخش از چرخه به درستی کنترل نشود، تبعات منفی زیادی به همراه دارد.

 

 

پسنده افزود:همانگونه که در بیانات رهبر انقلاب در مشهد مقدس هم آمده است، موارد مهمی مانند کاهش ارزش پول ملّى، کاهش قدرت خرید مردم،گرانی، تعطیلی و مشکلات شدید اقتصادی کارخانجات مشکلات موجود در عرصه اقتصاد کشور ما هستند که اگر مدیریت و کنترل نشوند، اقتصاد ما از حالت ضعیف فعلی به کما می رود.

 

 

وی در ادامه با تاکید بر لزوم حمایت از تولید کنندگان،گفت:نبود حمایت کافی از تولید کنندگان در سالهای اخیر منجر به تعطیلی خیلی از کارخانجات بزرگ کشور شد که بیکار شدن بخشی از جامعه کارگری،گرانی و کاهش عرضه برخی از کالاهای اساسی، کمترین تبعات منفی ناشی از بستن در کارخانجات کشور بود.

 

 

پسنده تصریح کرد: رونق تولید مورد تاکید رهبر انقلاب نه تنها فعال کردن کارخانجات تعطیل شده بعنوان زیرساخت های آماده اقتصادی کشور، بلکه توسعه ظرفیت سایر کارخانجات فعال و احداث مراکز تولیدی جدید در کشور است.

 

 

وی گفت:اینکه دشمنان حربه اقتصادی را آخرین حربه برای زدن ضربه کاری بر پیکره ایران اسلامی انتخاب کردند، سخنی سیاسی و حزبی نیست بلکه حقیقتی است که در شرایط کنونی همه آن را بعنوان یک باور عمومی قبول دارند.

 

 

پسنده با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت های داخلی برای رونق اقتصادی، گفت: اکنون که دست اندر کاران نظام سلطه و کشورهای منافع المشترک آنها در منطقه از هیچ کانالی برای زمین گیر شدن اقتصاد ما نمی گذرند، آیا بهترین راهکار رونق تولید ملی، حمایت از کالای ایرانی و اقتصاد مقاومتی که همه بعنوان شعار سال مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب هستند، نیست؟

 

 

این کارشناس امور اقتصادی در ادامه افزود:برای شتاب بخشی چرخ تولید کشور بعنوان کلید چرخه اقتصاد، باید در کنار به میدان آمدن دولتمردان و قانون گذاران با تصویب و اجرایی کردن قوانین و سیاست های کلان تشویقی، نظارتی و اصلاحی، مردم هم با لبیک به فرمان رهبر انقلاب از تمامی ظرفیت های موجود در کشور برای رونق تولید بهره ببرند.

 

 

پسنده در پایان گفت:اگر این مهم محقق شود و ظرفیت های مختلف بعنوان منابع انسانی و غیر انسانی در حوزه اقتصاد کشور بسیج شود، شاهد شتاب بخشی چرخه تولید، به حداقل رسیدن تاثیر تحریم ها و در نتیجه گسترده شدن سفره مردم و رونق اقتصادی خواهیم بود و آن زمان همه به سهم خود در این موفقیت سهیم هستیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.