گروه: اخبار استان خبر: 117180 / تاریخ انتشار : 1398/1/9 ساعت : 09:52
آینه ای که یک هفته دوام نیاورد؛

شکستن آینه نقطه کور جاده ماغر توسط افراد ناشناس+تصاویر

آینه ای که روز های اخیر با هدف کاهش خطرات جاده ای در تنگ ماغر نصب شد، امروز توسط فرد یا افراد ناشناس شکسته شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛جاده تنگ ماغر یکی از جاده های پرتردد و گلوگاه اصلی محور پشتکوه به بخش مرکزی شهرستان بهمئی است که دارای پیچ های خطرناک با شیب تند، پرتگاه و در چند مورد زاویه دید کم است.

 

 در سالهای اخیر اقدامات خوبی در حوزه ایمن سازی به خصوص روکش آسفالت، خط کشی و نصب علائم هشدار دهنده راهنمایی و رانندگی توسط مسئولان شهرستان در این محور انجام شد.

 

 

نقطه کوری در این جاده کوهستانی وجود دارد که از ابتدا تاکنون رانندگان هنگام تردد از این مسیر باریک و بدون دید،  اقدام به بوق زدن می کردند اما بارانهای سیل آسای اخیر و سیراب شدن زمین، خطرات ریزش کوه و سقوط اجسام سخت در جاده را بر اثر بوق زدن افزایش داد.

 

اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در همین راستا در نوروز امسال اقدام به نصب آینه در این نقطه خطرناک و مستعد بروز حادثه کرد.

 

 

 آینه سر پیچ جاده نقش بسیار مهمی در مناطق کوهستانی و در جاده‌های پر پیچ و خم دارد و حتی برای برخی از رانندگان به طور ویژه رانندگان خودروهای سنگین، حیاتی است.

 

 

نوع آینه سرپیچ جاده ها، آینه محدب است که بازتاب تصاویر آن در زاویه مخالف انجام می‌گیرد و یک شخص به کمک آن می‌تواند قسمت‌های خارج از دید خود را مشاهده کند و با این اقدام کم هزینه خطر تصادفات مرگبار شاخ به شاخ خودروها در نقاط کور به مراتب کاهش می یابد.

 

اما متاسفانه این اقدام خوب و پیشگیرانه مسئولان شهرستانی یک هفته هم دوام نیاورد و عده ای ناشناس آینه نصب شده را شکستند.

تصاویر:

 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.