گروه: اخبار استان خبر: 117167 / تاریخ انتشار : 1398/1/8 ساعت : 12:45
برنامه های ویژه شرکت نفت و گاز گچساران برای تحقق رونق تولید؛

صیدالی: رونق تولید زمینه ساز ایجاد اشتغال است/ وظیفه صنعت نفت در حمایت از تولید داخل سنگین تر است

مدیرعامل نفت و گازگچساران گفت: توجه به تولید ملی زمینه ساز رونق اشتغالزایی خواهد بود که یکی از مهمترین نیازهای کشور و عموم مردم اشتغال است و حل مشکل اشتغال هم در گرو رونق تولید است و همین موضوع لزوم حمایت قاطع از تولید داخل را مضاعف می کند .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به  نقل از آفتاب جنوب،هوشنگ صیدالی،مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گازگچساران در خصوص نامگذاری سال جدیداز سوی مقام معظم رهبری مبنی بر سال "رونق تولید"،گفت: مقام معظم رهبری در چند سال گذشته تحت عناوین مشابه دیگری بر اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی تاکید داشته اند و سال جدید را نیز با نام سال "رونق تولید" مزین کردند که این نامگذاری ها نشان از اهمیت تولید ملی در خنثی سازی نقشه های شوم دشمنان دارد.

 

 

وی درادامه با اشاره به عملیاتی کردن این شعار در شرکت نفت و گازگچساران افزود: رونق تولید نیازمند عزم ملی است و در صنعت نفت هم سالهاست بر استفاده از کالای ساخت داخل به جای کالاهای مشابه خارجی تاکید می شود و دستورالعمل های موکدی برای تحقق اهداف آن صادر شده و ما هم به حکم وظیفه ملی عزم خودمان را برای استفاده حداکثری از کالاهای ساخت داخل جزم کرده ایم.

 

 

صیدالی اظهارکرد: آنچه که در کانون توجهات دشمنان نظام ما قرار دارد افزایش فشار بر ملت ایران اسلامی از طریق اعمال تحریم های ظالمانه است ولی همانطور که در عمر پربار چهل ساله انقلاب نیز به صورت مداوم شاهد ان بوده ایم، علی رغم مشکلات و محدودیت هایی که این تحریم ها ایجاد کرده، در عین حال زمینه برای تبدیل تهدیدات به فرصت ها و تکیه بر توانمندی داخلی و خودباوری مهیا شده و مصداق این ضرب المثل است که" عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد".

 

 

مدیرعامل نفت و گازگچساران تصریح کرد: چله دوم انقلاب را در حالی آغاز کرده ایم که باور توانمندی داخلی، کشور را در مقابل دسایس دشمنان بیمه کرده و صنعت نفت نیز در این رهگذر تجربیات بسیار گرانبهایی کسب کرده که چراغ راه آینده است.

 

 

وی گفت: نامگذاری امسال تحت عنوان "رونق تولید " وظیفه ما را در حمایت از تولید داخل سنگین تر و عزم ما را در رسیدن به اهداف آن جزم تر کرده و به همکاران تاکید کرده ایم که فقط از کالای ساخت داخل استفاده کنند مگر آنکه به هیچ عنوان امکان تامین آن در داخل نباشد.

 

 

صیدالی درادامه افزود: توجه به تولید ملی زمینه ساز رونق اشتغالزایی خواهد بود که  یکی از مهمترین نیازهای کشور و عموم مردم اشتغال است و حل مشکل اشتغال هم در گرو رونق تولید است و همین موضوع لزوم حمایت قاطع از تولید داخل را مضاعف می کند.

 

 

 مدیر عامل شرکت نفت وگازگچساران درادامه با اشاره به برنامه این شرکت برای تحقق رونق تولید در بخش نفت و گاز ،اظهارکرد: امسال در سراسر کشور طرح توسعه ۲۸ میدان نفت و گاز برنامه ریزی شده که از این تعداد توسعه ۱۱میدان در حوزه عملیاتی شرکت نفت و گازگچساران است.

 

 

 وی تصریح کرد:خوشبختانه توسعه دو میدان اصلی گچساران و نرگسی به مناقصه رفته و پیمانکار آنها هم انتخاب شده اند و امیدواریم از همین ابتدای سال عملیات اجرایی آنها آغاز شود، ۹ میدان فرعی دیگر هم تحت برنامه است که بزودی به مناقصه خواهند رفت.

 

 

صیدالی با اشاره به  اهمیت توسعه میادین مذکور گفت: با آغاز عملیات اجرایی این طرحهای بسیار مهم و احداث چاه های جدید ضمن اینکه تولید ما به لحاظ کمی و کیفی افزایش خواهد یافت زمینه اشتغال صدها نفر نیز فراهم خواهد شد.

 

 

وی درخصوص وضعیت تولید سال ۹۷ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن گفت: به رغم تنگناهای موجود و تعمیرات اساسی تعدادی از کارخانه ها در سال ۹۷ جهت و برآیند تولید در شرکت ما به لطف خدا و همت همکاران مثبت بوده است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.