گروه: اخبار استان خبر: 116949 / تاریخ انتشار : 1398/1/7 ساعت : 14:54

آبشارتنگ تامرادی؛ عروس پایتخت طبیعت ایران+تصاویر

آبشار تنگ تامرادی از بکر ترین مناطق کهگیلویه وبویراحمد به شمار می رود که هر ساله مورد بازدید بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ تنگ تامرادی و روستای آن را می‌توان یکی از بکرترین نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد دانست که تا چند سال پیش دسترسی به آن با سختی زیادی صورت می‌پذیرفت اما امروزه به دلیل جاده سازی‌های نسبی این امر آسان‌تر شده است.

 

علت نامگذاری این تنگه به این اسم به دلیل حضور یکی از طوایف بزرگ ایل بویراحمد به نام تامرادی در این ناحیه است، آب و هوای این ناحیه به خصوص در فصل‌های بهار و تابستان بسیار دلپذیر و مطبوع است در پاییز و  زمستان همان طور که از مناطق این چنینی انتظار می‌رود با آب و هوای سرد و یخبندان روبرو هستیم.

 

ارتفاعات بلند با پوشش گیاهی منحصربه‌فرد و سرسبز، آبشاری زیبا و آب و هوای خنک و مطبوع از مهم‌ترین ویژگی‌های این تنگه محسوب می‌شوند.

 

شاید بتوان آبشار زیبای تنگ تامرادی را مهم‌ترین جاذبه‌ی این منطقه معرفی کرد، این آبشار ۱۵ متری به همراه چهار آبشار دیگر با ارتفاع ۸ تا ۱۰ متر به علاوه‌ حوضچه‌های زیبا در کنار غارهایی که به گذرگاه آب تبدیل شده‌اند، طبیعت زیبایی را خلق کرده‌اند که هر ببینده ای را به تحسین وادار می‌کند.

 

همچنین ارتفاع یکی از آبشارهای این ناحیه به بیش از ۵۰ متر می‌رسد که البته دسترسی به آن کمی مشکل است اما می‌توان آن را از کنار جاده تماشا کرد در کنار آن درختان سرسبز بلوط نیز زیبایی خاصی به آن داده است.

 

از دیگر جاذبه‌های این ناحیه می‌توان به چشمه بلوط عسلی اشاره کرد که باعث پدید آمدن حوضچه‌های آب طبیعی و زیبایی شده است و یکی از مهم‌ترین مناطق ییلاقی به شمار می‌رود عبور و مرور مردم بومی منطقه به همراه گله‌هایشان حال و هوای خاصی به این منطقه می‌بخشد.

 

تصاویر چشم نواز آبشارتنگ تامرادی را در ادامه مشاهده می کنید:

 
 
 
 
 
 
---
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
---

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.