گروه: اخبار استان خبر: 116942 / تاریخ انتشار : 1398/1/15 ساعت : 16:32

طبیعت بام یاسوج پذیرای گردشگران در ایام نوروز+تصاویر

پارک جنگلی یاسوج یکی از جاذبه های گردشگری زیبایی است که در ایام نوروز گردشگران بسیاری را به واسطه طبیعت بکر خود جذب می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ پارک جنگلی یاسوج یا پارک بزرگ کوهستان یاسوج مساحتی نزدیک به هزار هکتار دارد و بزرگ‌ترین پارک جنگلی در جنوب کشور محسوب می‌شود. این پارک در شمال شرق شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، واقع شده و بخشی از حوزه‌ی آبخیز رودخانه‌ بشار محسوب می‌شود.

 

 

 پارک روی شیبی است که نمای زیبایی از شهر را برای بازدیدکننده به ارمغان می‌آورد پوشش غالب پارک درختان بلوط ایرانی است که حدود ۷۶ درصد از پوشش گیاهی پارک را تشکیل می‌دهند.

 

 باقی بادام کوهی، ارزن، کیکم، بنه و ... هستند در ارتفاعات بالا هم بوته‌زار و درختچه‌زار پوشش غالب است طبق مقایسه‌ی عکس‌های هوایی سال ۱۳۴۴ با عکس‌های ماهواره‌ای سال ۱۳۹۰، حدود ۶۰ درصد از اراضی پارک طی این مدت تغییری نکرده است که نشانگر بکر ماندن پارک جنگلی است در این مدت، مردم محلی برای چرای دام به منطقه می‌آمدند یا حتی برای تعلیف دام سرشاخه‌ها را قطع می‌کردند.

 

 
 

تازه در دهه‌ی گذشته بود که منطقه‌ای در مرکز پارک برای تفریح در نظر گرفته شد؛ مسیرهای پیاده‌روی و ۸۰ آلاچیق در آن ساخته شد، جاده‌ی آسفالتی هم در مرز شمالی پارک برای رفت و آمد کشیده شد.

 

 

 
 

بام طبیعت ایران را در تعطیلات نوروز خود نظاره کنید تاطبیعت زیبای آن چشمان زیبایتان را نوازش کند.

 

تصاویر چشم نوازو نوازشگر پارک جنگلی یاسوج را درزیر مشاهده می کنید:

 

 
 
 
 
---
 
---
---
---
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.