گروه: اخبار استان خبر: 116935 / تاریخ انتشار : 1398/1/1 ساعت : 11:51

حس و حال مردم کهگیلویه و بویراحمد درآخرین روز زمستان سال 97+تصاویر و فیلم

شهر یاسوج در روز مرد حال و هوایی دیگری داشت، مردم از یک طرف برای روز های عید در صدد خرید بودند و از طرفی دیگر برای روز مرد اقدام به خرید هدیه برای روز مردم میکردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛  آمدن بهار طبیعت با خود نشاط و طراوت دارد ، فصلی که با خود تازگی برای طبیعت و محیط پیرمون انسان ها به آرمغان آورده، و مردم کهگیلویه و بویراحمد مانند گذشته ارزش ها و سنت های خوب و ارزشی همانند صلح رحم، دید و بازدید را دنبال می کنند.

 

 

بهار امسال اما با روز ولادت حضرت علی (ع) مصادف و رنگ بویی دیگری داشت و مشاهده می شد قشر بانوان جامعه در صدد خرید برای اهداء هدیه به پدران و همسران خود بودند.

 

 

در همین رابطه باید اشاره کرد ولادت مولا علی (ع) مقام مرد و  جوانمردی را نشان می دهد، و از طرفی خصلت های امام اول شیعیان می تواند برای همه مردان در زندگی الگو و روش باشد، به عنوان مثال حضرت امیر المومنین (ع) در محیط خانه و خانواده مهربان و با عطوفت  بود، در کسب روزی برای اهل خانه تلاش گر و مجاهد میدان کار و تلاش بود، در سلوک و رفتار با همسر خود بهترین الگو بود از طرفی   سرور زنان جهان حضرت زهرا (س) به ازدواج او در آمد، در فضایل مردی و مردانگی  حضرت علی (ع) باید به یک بیت شعر اشاره کرد اگر از آب دریا نتوان کشید هم به قدر تشنگی باید چشید می توان اشاره کرد.

 

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
---
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
-
 
 
 
 

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.