گروه: اخبار استان خبر: 116932 / تاریخ انتشار : 1398/1/7 ساعت : 14:06

خطر تخریب آثار باستانی را جدی بگیرید/ یادگاری های سیاه بر تن بلادشاپور+تصاویر

بر روی بنای تاریخی بلادشاپور دیوار نوشته های بسیار زیادی وجود دارد که قدمتشان به همین چند سال اخیر برمیگردد و برخی از افراد به هر دلیل غیر منطقی موجب این عمل بسیار زشت شده اند که کاها موجب تخریب این آثار تاریخی می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ شهرستان کهگیلویه و شهردهدشت دارای بناهای تاریخی بسیاری از دوره های مختلف است، برخی از بناهای این منطقه در وضعیت مناسبی نیستند و نیاز به مرمت و حفاظت دارند به همین منظور شایسته است سازمان میراث فرهنگی نسبت به حفظ و مرمت آنها حساسیت بیشتری به خرج دهد

 

در اخرین ماه سال 97 و در حالی که همه از جمله میراث فرهنگی کهگیلویه منتظر فرارسیدن سال جدید و ورود گردشگران بود اما به ناگاه فروریختن بخشی از کاروانسرای بافت قدیم دهدشت موجی از اعتراضات و نارضایتی ها را در رسانه های مختلف رقم زد.

این امر باعث شد تا میراث فرهنگی و مسئولین حفاظت از بافت قدیم دهدشت بیش از پیش زیر ذره بین رسانه ها و عموم مردم قرارگیرند چرا که تخریب تاریخچه یک شهرستان و استان امری نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت.

 

در بسیاری از جاهای بافت قدیم دهدشت، دیوار نوشته های بسیار زیادی وجود دارد که قدمتشان به همین چند سال اخیر برمیگردد و برخی از افراد به هر دلیل غیر منطقی موجب این عمل بسیار زشت شده اند که کاها موجب تخریب این آثار تاریخی می شود.

ناگفته نماند که مسئولین حفاظت از آثار باستانی دهدشت که وظیفه حفاظت از این مناطق را برعهده دارند باید در مورد چنین مسائلی پاسخگو باشند و در امر حفاظت از تاریخ و هویت شهرستان نیز باید کوشا باشند.

 

امیدواریم که هم مردم و هم مسئولین به حفظ و نگهداری آثار ملی و باستانی شهرستان بیش از پیش اهمیت دهند تا شاهد خسارت بیشتر به آن ها نباشیم.

 

در ادامه تصاویری از بافت قدیم دهدشت آماه است؛

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.