گروه: اخبار استان خبر: 116887 / تاریخ انتشار : 1397/12/28 ساعت : 14:42

قیمت های سرسام آور میوه شب عید در دهدشت و پاسخ رئیس اداره صمت کهگیلویه+تصاویر

علویان گفت: 90 تن شکر، پرتقال، سیب قرمز و سیب سفید، تحت عنوان تنظیم بازار وارد شبکه های توزیع هر سه شهرستان می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد که وضعیت بازار کالاهای اساسی مردم در نوروز چندان مناسب نبود و بسیاری از مردم از مدیریت دولت تدبیر و امید بر بازار گله‌مند بودند.

 

 

نوسانات شدید قیمت‌ها به خصوص گرانی‌ها روزهای آخر سال در کنار واردات کالاهای خارجی وضعیت بازار نوروز 98 را در شرایطی قرار داد که باز هم مردم مانند سه سال گذشته نتوانند نمره خوبی به عملکرد دولت در مدیریت بازار بدهند.

 

 

گرانی‌های سرسام آور میوه در روزهای پایانی سال هم شرایطی را فراهم کرد که بسیاری از مردم برای خرید پرتقال با کیفیت مجبور شوند مبلغی بین 9 تا 10 هزار تومان هزینه کنند. این پرتقال‌ها که اغلب مربوط به جنوب کشور  بود در شرایطی در سفره‌های نوروزی مردم قرار گرفتند که دولت هیچ نظارتی بر افزایش قیمت آن‌ها اعمال نکرد. وضعیت سیب و موز هم به هیچ وجه تعریفی نداشت به طوری که مردم امسال مجبور شدند در روزهای پایانی سال سیب 10 هزار تومانی برای سفره‌های نوروزی خود تهیه کنند.

 

 


وضعیت نه چندان مناسب قیمت میوه بازار شب عید در دهدشت صدای گلایه مردم را درآورد.

 

 

علویان رئیس اداره صنعت و معدن کهگیلویه در گفت و گو با خبرنگار کهگیلویه گفت: 90 تن شکر،پرتقال، سیب قرمز و سیب سفید از امشب، تحت عنوان تنظیم بازار وارد شبکه های توزیع هر سه شهرستان می شود.

 

 

وی گفت: شکر با احتساب هزینه ی حمل و پلاستیک به قیمت سه هزار و پانصد، پرتقال به قیمت چهار هزارو پانصد و پنجاه تومن و سیب به قیمت پنج هزار و پانصد و پنجاه باید به دست آخرین حلقه مصرف کننده برسد.

 

 

علویان با اشاره به استمرار نظارت های این اداره خاطرنشان کرد: بازرسان این اداره نظارت مستمری به شیوه ی توزیع و قیمت اقلام فوق دارند و کلیه ی عاملها توزیع ملزم و موظف به نصب بنر شناسایی هستند.

 

 

وی در ادامه گفت: لازم به توضیح است که سیر تزریق کالاهای اساسی و میوه های شب عید کماکان از امشب تا پانزدهم فروردین ادامه دارد.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.