گروه: اخبار استان خبر: 116881 / تاریخ انتشار : 1397/12/28 ساعت : 12:13

اقدام جالب جوانان روستای "کَره"شهرستان دنا در آخرین چهارشنبه سال/چهارشنبه دوستی به جای چهارشنبه سوزی+جزئیات

جوانان و اهالی روستای "کَره"شهرستان دنا در آخرین چهارشنبه سال اقدام به برگزاری جشن بزرگ "چهارشنبه دوستی" به منظور پاسداشت چهارشنبه سوری و جلوگیری از بروز حوادث ناخوشایند در این روز می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ جوانان و اهالی روستای "کَره"شهرستان دنا در آخرین چهارشنبه سال اقدام به برگزاری جشن بزرگ "چهارشنبه دوستی" به منظور پاسداشت چهارشنبه سوری و جلوگیری از بروز حوادث ناخوشایند و به دور از ترقه و آتش بازی در این روز می کنند.

 

 

 

روستای کره از توابع بخش مرکزی شهرستان دنا دارای طبیعتی بکر و شگفت انگیز به همراه شالیزارهای خرم بوده که مقصد بسیاری از گردشگران در فصول مختلف سال است.

 

 

 

جوانان تحصیل کرده و با درایت این روستای زیبا ضمن در نظر گرفتن اتفاقات ناخوشایندی که ممکن است در چهارشنبه سوری امسال رخ دهد، به منظور فرهنگ سازی و پاسداشت چهارشنبه سوری با هویت ایرانی اسلامی، به همراه ریش سفیدان و بزرگان طائفه رئیس ایل باستانی "کَرایی" در منطقه گردشگری تنگ کَره گرد هم جمع می شوند و به اجرای برنامه های متنوع و شاد و مفرح می پردازند.
 
 
 
 
 
گفتنی است این برنامه های شاد و مفرح شامل شاهنامه خوانی، اجرای طنز و موسیقی محلی، اجرای حرکات ورزشی و بازی های بومی محلی بوده که سبب زنده نگه داشتن رسومات و فرهنگ غنی شهرستان دنا می شود.
 
 
 
---

انتهای پیام/د

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.