گروه: اخبار استان خبر: 116879 / تاریخ انتشار : 1397/12/28 ساعت : 13:13

شادی کاذب و یک عمر پشیمانی / آیا چهارشنبه سوری جزء سوختن نتیجه ای دارد+تصاویر

روزی که با سهل انگاری و انحراف در شادی نسل امروز سبب آسیب به جسم و حسرت همیشگی تبدیل می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ در تاریخ و فرهنگ باستانی ایران زمین طبق بیان صاحب نظران و تاریخنگاران روزی به نام چهارشنبه آخر سال وجود دارد، این روز بیشتر مراسمی جهت کنار هم بودن و لحظات را با شادی و آرامش سپری کردن معنا می شود.

 

 

در همین ارتباط در استان کهگیلویه و بویراحمد فرهنگ دور هم نشستن و در زبان لری "شونشینی" برای جویا شدن از حال اقوام و بستگان در خانه های روستای به صورت ابتدایی و کاهگلی بوده، که در کنار آتش به وسیله هیزم در کنج اتاف خانه روشن می شد و وسیله گرم کردن غذا، حرارت دهی و روشنایی تاریکی  شب ها بود.

 

 

در سالیان گذشته تا به امروز  چهارشنبه آخر سال دچار تغییر و تحولات زیادی شده، و این روند تغییر سبب به وجود آمدن آسیب ها و تهدید سلامتی اقشار جامعه از طریق آتش بازی و انفجار ترقه شده است.

 

در رابطه با چهارشنبه آخر سال باید گفت ارزش دور هم نشستن در کنار دوستان و زمان را به شادی سپری کردن بسیار بالا تر  از هرگونه شادی کوتاه مدت همراه با خطرات فراوان است که منجر به پشیمانی برای آینده باشد.

 

 

در پایان باید گفت به قیمت ایجاد شادی کاذب نباید آرامش و امنیت برای دیگران دچار خدشه شود، از طرفی رفتارهای پرخطر سبب حضور دیگرا بر روی تخت های بیمارستان خواهد شد.

 

 

 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.