گروه: اخبار استان خبر: 116862 / تاریخ انتشار : 1397/12/27 ساعت : 22:31
معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان کهگیلویه:

شگفتی های بلورین آبشار کمر دوغ در قلعه رئیسی + تصاویر

آبشار زیبای "کمردوغ" واقع در شهر قلعه‌رئیسی از توابع شهرستان کهگیلویه در زمره زیبایی‌های طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه : آبشار زیبای "کمردوغ" واقع در شهر قلعه‌رئیسی از توابع شهرستان کهگیلویه در زمره زیبایی‌های طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد به شمار می‌رود.

 

این آبشار دیدنی پس از عبور از شهر دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه به طول 70 کیلومتر تا شهر قلعه رییسی، مرکز بخش چاروسا و عبور از جاده‌های پرپیچ و خم زیبا و درختان و جنگل‌های رویایی بلوط نمایان می‌شود.

 

این آبشار در تمام طول سال دارای آب است، ارتعاشات بلورین زرین و معلق آب آن در بلندا، رنگین‌کمان هفت‌رنگ را به طور واضح به تصویر کشیده است و این آبشار از ضلع شرقی کوه‌های قلعه‌رئیسی با ترکیب چشمه‌های متعدد سرچشمه می‌گیرد.

 

 

 

وجود امامزادگان "سیدمحمود(ع)" و "میرسالار(ع)" که از نوادگان امام هشتم(ع) هستند در نزدیکی این آبشار هرساله تعداد زیادی زائر را به این منطقه فرامی‌خواند و ارزش این اثر طبیعی را چند برابر کرده است.

 

 

این آبشار فوق‌العاده در فاصله 80 کیلومتری شهر دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه، 15 کیلومتری شرق شهر قلعه‌رییسی و در کنار روستای به همین نام واقع شده که بواسطه آب سفید رنگش به "کمر دوغ" (به اصطلاح محلی کمردو) معروف شده و در طول سال بخصوص در فصل بهار و تابستان پذیرای مسافران، گردشگران و توریست‌ها از سراسر کشورمان است.

 

 

 

آبشار "کمردوغ "نخستین میراث طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد است که به عنوان اثر ملی ثبت شده است.

 

این آبشار دارای فضایی مناسب، راه دسترسی، کمپینگ اقامتی برای رفاه حال گردشگران و توریست‌ها است و سالانه هزاران نفر از آن دیدن می‌کنند.

 

آبشار کمردوغ در 15 کیلومتری شرق شهر قلعه رییسی، مرکز بخش چاروسا واقع شده و نزدیک به 100 متر ارتفاع و بیش از 60 متر عرض دارد و در فصول بهار و تابستان پذیرای گردشگران، مسافران و توریست هاست.

 

 

در ادامه تصاویر مربوط به این آبشار زیبا آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.