گروه: اخبار استان خبر: 116837 / تاریخ انتشار : 1397/12/27 ساعت : 09:56

بازخوانی عنوان سال 97 در دیدگاه مسئولان کهگیلویه و بویراحمد/آیا حمایت از کالای ایرانی محقق شد؟

این پایگاه خبری در لحظات اولیه سال 97 با چند نفر از مسئولان ارشد کهگیلویه و بویراحمد از جمله معاونین استاندار و برخی از فرمانداران شهرستان های مختلف گفتگوهایی را در خصوص عنوان سال 97 انجام داد و این گفتگوها را مورد بازخوانی قرار می دهیم تا خودشان بررسی کنند تا چه اندازه به این صحبت های خود عمل کرده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مقام معظم رهبری هر سال با توجه به اقتضائاتی که وجود دارد اقدام به نامگذاری سال ها می کنند و در یک دهه اخیر مقوله اقتصاد بیشتر از سایر حوزه ها مورد توجه ایشان بوده است.

 

ایشان سال 1397 را به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند و خیلی از مسئولان و حتی مردم بر این نکته تاکید داشتند که حمایت از کالای ایرانی امری واجب برای رونق اقتصاد است.

 

این پایگاه خبری در لحظات اولیه سال 97 با چند نفر از مسئولان ارشد کهگیلویه و بویراحمد از جمله معاونین استاندار و برخی از فرمانداران شهرستان های مختلف گفتگوهایی را در خصوص عنوان سال 97 انجام داد و این گفتگوها را مورد بازخوانی قرار می دهیم تا خودشان بررسی کنند تا چه اندازه به این صحبت های خود عمل کرده اند.

 

علی محمد احمدی روز شنبه در دیدار نوروزی رئیس کل دادگستری و شورای قضایی کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: این استان سرشار از ظرفیت های متنوع و بالقوه در بخش های گوناگون برای ورود سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی است که البته ایجاد امنیت یکی از مولفه ها و شاخص های اساسی در جذب سرمایه گذار محسوب می شود.

 

وی تصریح کرد: کارکرد مثبت دستگاه قضایی در این راستا قابل تحسین است ولی باید این مهم نیز به معنای واقعی در سرمایه گذار نهادینه شود و کوچکترین دغدغه و تهدیدی در هیچ حوزه ای متوجه وی نشود.

 

استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: دولت و مجموعه مدیریت اجرایی استان نیز همچنان حمایت از سرمایه گذاران را از اولویت ها و دغدغه های جدی خود در سال جاری می دانند و تحقق شعار محوری امسال توسط رهبر انقلاب مبنی بر حمایت از کالای داخلی نیازمند همت بلند و نگاه مسئولانه و متعهدانه است.

 

احمدی ادامه داد: تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید یکی از اقدام های موثر دولت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای داخلی است که در سال گذشته در همین راستا افزون بر 2هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال استان پرداخت شد.


وی ابراز داشت:خرید و استفاده از کالای خارجی با وجود کالای مشابه داخلی در دستگاه های مختلف اجرایی ممنوع است و تولید کنندگان و فعالان اقتصادی به عنوان موثرترین قشردر تکمیل و تحقق شعار سال نیز باید بتوانند با تولید کالای با کیفیت، زمینه رغبت و اطمینان بیشتر مردم و مصرف کنندگان را فراهم کنند.

 

*******************************************

 

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد:

حمایت از کارخانجات استان در اولویت است/بازار فروش محصولات استان باید در سطح کشور گسترش یابد

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در باره نامگذاری سال 97 به اسم « حمایت از کالای ایرانی » گفت: ما هم پیرو فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولید کالای ایرانی ، همه دولتمردان و کسانی که دست اندرکاران تولید ملی هستند ، عزم خود را برای حمایت از تولید ملی جزم کرده و ضمن حمایت از تولید داخلی در راستای ارتقای کیفیت محصولات ملی که برای مردم انگکیزه ای باشد تا استقبال بیشتری از محصولات ایرانی داشته باشند .

 

عزیز فیلی بیان کرد: امیدواریم همه ما در راستای اجرایی شدن شعار سال 97 که مدنظر مقام معظم رهبری بوده است بتوانیم گام های اساسی برداریم.

 

وی با اشاره به ظرفیت های استان کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: محصولاتی که در داخل استان و توسط کارخانجات داخلی تولید می شوند، درجه بالایی از کیفیت را دارند و در وهله اول وظیفه داریم از تولیدات داخلی استان حمایت کنیم و بتوانیم بازار فروش این محصولات را به دیگر استان ها گسترش دهیم که یکی از عوامل موثر در تشویق مردم در تولید و استفاده از کالای ایرانی است.

 

 

*******************************************

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد :

زرق و برق و ظاهر کالای خارجی نباید ما را فریفته کند/ هدف از شعار سال رفع معضل بیکاریست

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  گفت: انتخاب شعار  سال که به انتخاب مقام معطم رهبری و در راستای سیاست گذاری تمام سال هست و در ادامه شعار سالهای قبل که اقتصاد بود امسال هم‌ درادامه همان شعارها شعار حمایت از کالای ایرانی انتخاب شده است.

 

  نظری عنوان کرد: در واقع هدف گیری آن رفع معظل بیکاریست  اگر براساس این شعار همه  مسئولین همت کنند و فقط  کالای ایرانی توسط ادارات ما خریداری شود و مردم عزیز و فهیم هم کمک کنند و کالای ایرانی را ترجیح بدهند یقینا بخش معظمی از جوانان بیکار ما شاغل خواهند شد چرا که اشتغال پایدار صرفا درسایه تولید حاصل می شود و تولید هم با رونق کالای تولید داخل ممکن است.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: اینجانب به عنوان فرزند کوچکی از مردم در این راستا همه تلاش خودم را به کار خواهم بست و از همگان هم تقاصا دارم همه سعی و تلاش خود را برای تحقق این شعار بکار گیرند.

 

نظری تصریح  کرد: انتطار می رود رسانه های ما  به ویژه صدا و سیمای ما هم  تبلیع کالای ایرانی را تسهیل کند  زرق و برق و ظاهر کالای خارجی نباید ما را  فریفته کند، دوام کالای ایرانی و مهمتر از آن یک جهاد  ملی است برای ایجاد اشتغال و  کاهش بسیاری از معضلات و آسیبهای اجتماعی و اعتلای ایران  اسلامی. درود بر فر زندان شایسته ایران اسلامی درود بر رهبری معظم و با تدبیر و درود بر دولتمردان  سختکوش  درود براین ملت بزرگ وفداکار.

 

*******************************************

فرماندار بویراحمد:

دیگر نمی پذیریم که در بویراحمد هیچ کارپردازی از کالا و جنس خارجی استفاده کند

فرماندار بویراحمد در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ضمن تبریک سال 1397 و آرزوی بهترین ها برای مردم ایران به ویژه مردم کهگیلویه و بویراحمد افزود: خط و مشی این شعارها مربوط به چند سال قبل است که رهبر معظم انقلاب همیشه بر شعار سال و اجرای  آن تاکید داشته اند.

 

وی بیان کرد: اگر قرار است در کشور اشتغال داشته باشیم قطعا  باید از تولید داخل حمایت کنیم اگر بیشترین معضل ما بیکاری است باید کالایی تولید کنیم و کارخانه ای را رفع موانع تولید کنیم که مواد آنها در کشور باشد و بتوانیم از اشتغال دفاع کنیم.

 

کناری افزود: با فراست و پیش بینی رهبر انقلاب و اینکه یکی از معضلات در کشور ما بیکاری است حتما حمایت از تولید داخل منجر به اشتغال و تشویق سرمایه گذاری بیشتر در کشور  و منجر به کیفیت بالای کالای های ایرانی می شود که با فرامین رهبر معظم انقلاب محقق می شود.

 

فرماندار بویراحمد ادامه داد: ما نیز به عنوان مسئولان استان که  قبلا نیز وظیفه تحقق شعار سال را داشتیم و امروز نیز بیشتر وظیفه داریم از جمله اینکه خریدهای ادارات و آن چیزهایی که وابسته به ادارات است باید تولید داخل باشد.

 

وی عنوان کرد: ما دیگر هیچ کارپردازی را در شهرستان بویراحمد نمی پذیریم که از کالا و جنس خارجی استفاده کند و هزینه پرداخت کند.

 

کناری بیان کرد: البته حمایت های ما از کالای ایرانی باید بیشتر باشد به ویژه اینکه در برخی از سرمایه گذاری های که می تواند در داخل تولید شود از تولید داخل استفاده کنیم کسانی که دولتی هستند و وابسته به دولت  هستند را برای خرید کالای ایرانی تشویق کنیم و از خرید کالای خارجی جلوگیری کنیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.