گروه: اخبار استان خبر: 116835 / تاریخ انتشار : 1397/12/26 ساعت : 11:36
به همت هئیت ورزشهای رزمی کهگیلویه وبویراحمد؛

آئین تجلیل از مدال آوران و قهرمانان هیئت رزمی استان برگزار شد+تصاویر

به همت هئیت ورزشهای رزمی کهگیلویه وبویراحمد، آئین تجلیل از مدال آوران و قهرمانان هیئت رزمی استان با حضور فرماندار بویراحمد، مدیرکل ورزش و جوانان برخی از مسوولان و جمعی از رزمی کاران در فرمانداری بویراحمد برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عصر امروز به همت هئیت ورزشهای رزمی کهگیلویه وبویراحمد، آئین تجلیل از مدال آوران و قهرمانان هیئت رزمی استان با حضور فرماندار بویراحمد، مدیرکل ورزش و جوانان برخی از مسوولان و جمعی از رزمی کاران در فرمانداری بویراحمد برگزار شد.

 

مسئول هیئت ورزشهای رزمی استان در این همایش ضمن تشکر از فرماندار بویراحمد و مدیرکل ورزش و جوانان استان و همه مسئولین حاضر در این جلسه از حضور قهرمانان و مدال آوران ورزشهای رزمی استان تقدیر کرد.

 

 

مسلم حسینیان گفت: این آیین به منظور تجلیل از مدال آوران و قهرمانان رزمی کار استان کهگیلو و بویراحمد برگزار شده است و به پاس یادبود هدایایی تقدیم آنها می گردد.

 

 

حسینیان افزود: در گوشه و کنار استان کهگیلویه و بویراحمد و در نقاط محروم این استان افرادی توانسته اند خود را به میادین بزرگ کشوری برسانند و کارهایی انجام دهند که همه پایتخت نشین ها انگشت به دهان بمانند.

 

 

وی افزود:  تیم موی تای بانوان استان کهگیلویه و بویراحمد در مسابقات اعزامی به کشور و همچنین مسابقات استعداد یابی کشور موجب شگفتی و تعجب همه آنهایی شد که بار المپیکی این رشته را به دوش می کشیدند.

 

 

حسینیان گفت: تیم بانوان ما با وجود اینکه در سابق یک تیم ضعیف از لحاظ مادی و معنوی بود اما بر اساس سیاست گذاری سال ۹۷ که با حضور دکتر علوی مدیر کل ورزش جوانان ریخته شد و حمایت‌های وی را شاهد بودیم، تیم‌هایی که اعزام کردیم باعث شد در این المپیاد در سطح کشور مقام اول را کسب کرند و با وجود غول های این رشته ورزشی در کشور و ابرقدرت‌های این رشته  دختران ما توانستند این مقام را کسب کنند و مدال افتخار المپیاد را برای استان به دست بیاورند.

 

 

رئیس هیئت ورزشهای رزمی استان گفت: توانستیم سهمیه های خوبی را در بحث اعزام تیم ملی کشور در رده جوانان به دست بیاوریم همچنین در موضوع مسابقات برون مرزی در رشته‌هایی که قبلاً از هم تفکیک نشده بودند مثل ساواکی که از رشته های رزمی هستند و ریشه آن از کشور فرانسه است، توانستیم سه نماینده پرقدرت از استان کهگیلویه بویراحمد به تیم ملی اعزام کنیم و به تناسب مدال‌آوران ما با توجه به سرمایه گذاری و مدیریت منابع انسانی می توانیم در بخش بزرگسالان و نوجوانان در زمینه های مختلف ورزش رزمی مقام های خوبی را کسب کنیم.

 

 

حسینیان بیان کرد: در گذشته تیم بانوان ما و تمام رزمی کاران ما از لحاظ مادی و معنوی از محرومیت فاحشی برخوردار بودند که مدیرکل ورزش جوان استان توانستند از صفر تا صد این هزینه‌ها را تقبل کنند که رتبه های خوبی را کسب کردند.

 

 

وی افزود: در بازه دوازده سیزده ساله اخیر بخش زیادی از مربیان ما خانه نشین شده بودند و نمی توانستند در این میادین کاری انجام دهند ولی در در سال جاری توانستیم ۶ دوره مربیگری در شهرستان‌های مختلف استان برگزار کنیم و افرادی که به دلیل نداشتن این مدرک از این میادین دور بودند را به این عرصه بازگردانیم.

 

 

سید مسلم حسینیان با بیان اینکه ورزش رزمی استان را از یک حالت مرده و منفعل به یک حالت جهشی تبدیل کردیم، گفت:با برنامه ریزی های صورت گرفته و دوره های برگزار شده توانستیم به نحوی پیشکسوتان این رشته های رزمی را با مدرک معتبر به میادین باز گردانیم.

 

 

وی بیان کرد: در گذشته سفیران خوبی از استان کهگیلو و بویراحمد در زمینه داوری و مربیگری نداشتیم ولی امسال با سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت و کوتاه مدت نشان دادیم که می توانیم در رقابت های بین المللی نیز داوران و مربیان خوبی از استان کهگیلو و بویراحمد داشته باشیم، همچنین پیشنهادهای خوبی از سوی فدراسیون ورزشهای رزمی کشور به استان ما شده است در بحث میزبانی مسابقات قهرمانی مختلف.

 

رئیس هیئت رزمی استان گفت: به غیر از بخش قهرمانی که بر روی آن به جدکار می‌کنیم، در بحث ورزش های همگانی می‌توان گفت بخش زیادی از ظرفیت نیروی انسانی استان ما در بحث هنرهای رزمی خلاصه شده است، چراکه در کوچه بازار هم که بپرسیم همه جوانان در بازه ای از زندگی خود ورزش رزمی را تجربه کردند و می توان گفت ورزش های رزمی در خون جوانان این استان است.

 

 

وی افزود: در بحث رکوردزنی نیز دستاوردهای قابل دفاعی داشتیم، برای سال دوم است که مسابقات رکورد زنی را برگزار می‌کنیم که به مسابقات کشوری برسیم، در رشته شکستن اجسام سنگین نماینده خوبی از استان در سطح کشور داریم که رکورد شکستن اجسام سنگین در درون کشور و خارج از کشور را دارد و توانسته است اجسام سنگین را در فاصله دو و نیم متری بشکند.

 

 

حسینیان با اشاره به اینکه استعدادهای نابی را در بین جوانان و رزمی کاران این استان شناسایی کردیم، گفت: به عنوان مثال در این جمع بانوی رزمی کاری وجود دارد که می تواند هزار ضربه پا را صورت حرفه‌ای استاندار و چکش کاری شده بدون وقفه بزند و این یک رکورد است، در بحث کیسه زنی هم در آقایان و هم بانوان رکوردهای خوبی حتی بالای یک ساعت از خود به جای گذاشتند.

 

 

وی افزود: خوشبختانه بانوان این استان همپای آقایان در رشته های ورزشی افتخار آفرینی کرده اند و در برخی مواقع نیز از آقایان پیشی گرفتند.

 

 

حسینیان افزود: جمع حاضر برخی از جوانان بومی این استان هستند که تا کنون شناخته نشده بودند و از ظرفیت آنها مغفول مانده بودیم با محک زدن آنان توانستیم استعدادهای آنها را شکوفا کنیم.

 

 

گفتنی است در پایان این مراسم از مدال آوران و قهرمانان ورزش های رزمی استان تجلیل شد.

 

 

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: