گروه: اخبار استان خبر: 116734 / تاریخ انتشار : 1397/12/23 ساعت : 16:31
در پی تخریب قسمت های بافت قدیم دهدشت صورت گرفت:

اختصاص 150میلیارد ریال اعتبار جهت مرمت و بازسازی بافت قدیم دهدشت/تعیین ردیف خاص بودجه ای برای بافت قدیم دهدشت

در پی تخریب قسمت های از کاروانسرای بافت قدیم شهر دهدشت و واکنش اقشار مختلف مردم امروز نیز عدل هاشمی نمابنده مردم کهگیلویه بزرگ از آخرین وضعیت این کاروان سرای قدیمی بازدید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ در پی اتفاقات بوجود آمده برای بافت قدیم دهدشت ، نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی از این منطقه بازدید کرد.

 
هاشمی پور در بازدید از بافت قدیم بلاد شاپور گفت: هرگونه مرمت و بازسازی بافت تاریخی تا انجام کار مطالعاتی دقیق متوقف گردد.
 
 
نماینده مردم شریف کهگیلویه بزرگ در بازدید از شهر قدیم دهدشت گفت: بلافاصله پس از دریافت خبر ریزش بخشی از کاروانسرای تاریخی دهدشت با رایزنی با معاونت رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور موضوع را مطرح و درخواست همکاری و مساعدت لازم ارائه گردید.
 
 
 
 
 
سردار هاشمی پور طی تماس تلفنی با رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور انتخاب مشاور جهت تدوین طرح جامع برای مجموعه آثار باستانی دهدشت را خواستار شد و گفت: ارزیابی، مطالعات دقیق و کارشناسی شده جهت مرمت و بازسازی این آثار به جای مانده از دوران صفوی، ضرورتی اجتناب ناپذیر است که فقط با انتخاب مشاور و تأمین اعتبار لازم ممکن می گردد.
 
 
سردار هاشمی پور ضمن قدردانی از همکاری و همراهی دکتر تاجگردون، از ردیف دار شدن بافت تاریخی شهر دهدشت و تأمین 15 میلیارد تومان اعتبار برای آن خبر داد و اظهار داشت: این آثار ارزشمند تاریخی جهت باز سازی، حفظ و تمهیدات لازم برای جذب گردشگر و درآمد زایی، نیازمند داشتن ردیف بودجه و تأمین اعتبار لازم بود که خوشبختانه با سماجت و پیگیری انجام شد.
 
 
 
 
 
 
نماینده مردم کهگیلویه بزرگ از متولیان شهرستانی خواست تا تعیین تکلیف موضوع و پرهیز از دوباره کاری، از هرگونه تعمیر و مرمت خودداری نمایند لازم به ذکر است روز شنبه هفته آینده جلسه ای به منظور  بررسی موضوع با حضور سردار هاشمی پور در سازمان میراث فرهنگی کشور برگزار می گردد. 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.