گروه: اخبار استان خبر: 116733 / تاریخ انتشار : 1397/12/23 ساعت : 18:39
در یادواره سرداران و ۹۲ شهید شهرستان باشت مطرح شد؛

امام جمعه موقت شیراز:امروز دشمن در عرصه فضای مجازی در حال توطئه چینی وبرنامه ریزی است+تصاویر

یادواره شهدای شهرستان باشت در مصلای بزرگ این شهر با حضور گسترده مردم ولایت مدار شهرستان و مسئولین شهرستانی و حجت السلام و المسلمین مرادی امام جمعه موقت شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ یادواره شهدای شهرستان باشت در مصلای بزرگ این شهر با حضور گسترده مردم ولایت مدار شهرستان و مسئولین شهرستانی و حجت السلام و المسلمین  مرادی امام جمعه موقت شیراز برگزار شد.

 

در این مراسم  ابتدا فرمانده ناحیه مقاومت  بسیج شهرستان باشت ضمن خیر مقدم  از حاضرین   و همه کسانی که در برگزاری این یادواره کمک کردند،تقدیر و تشکر کردند. 

 

سرهنگ رضا زاده ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای شهرستان باشت گفت:هر چه داریم از برکت خون شهدا وجانفشانی این عزیزان در عرصه فرهنگ شهادت هست .

 

 

وی افزود:شهدا هر چه داشتند خالصانه به پای استقلال آزادی و ولایت و خاک فدا کردند و امیدواریم که بتوانیم ادامه دهنده راه این عزیزان باشیم.

 

در ادامه مراسم فاطمه صفری دختر شهید اله نظر صفری  از شهدای عرصه نظم و امنیت  دکلمه ای را در وصف شهدا قرائت کرد.

 

در این مراسم امام جمعه موقت شیراز گفت: در زمان جنگ  عملیات های سخت کوهستانی را به دو استان کهگیلویه و بویراحمد و چهار محال بختیاری می سپردند چون هم منطقه کوهستانی را خوب می‌شناختند  و هم در این زمینه موفق بودند، از طرفی  در طول تاریخ  لر با هیچ قلدری سازش نکرد و تنها با انقلاب اسلامی بیعت کردند و تا آخر پای اتحادشان ایستاده اند‌.

 

وی افزود: در زمان پادشاهان قاجار تا پایان حکومت پهلوی در هر جنگی که علیه کشور شد بخشی از خاک از کشور ایران  جدا شد ولی در طول ۸سال جنگ دفاع مقدس با ارتش بعث عراق که همه دنیا پشتیبان آن بود یک وجب خاک ندادیم.

 

 

حجت السلام و المسلمین  مرادی گفت؛ انقلاب اسلامی به برکت همین خون شهدا تا ظهور حضرت امام عصر (عج )پا بر جا هست، و نام شهید را تا ابد ماندگار خواندند و گفتند بالای هر خوبی یک خوبتر وجود دارد و خوبتر از شهید شدن چیزی وجود ندارد. 
 
 
 
وی در  ادامه بیان کرد :  از نام شهادت بعنوان بهترین جایگاه یاد کردند و یاد آور شدند خانواده شهدا باید به خود و فرزندانشان افتخار کنند.
 
 
 
وی در خصوص قدرت نظامی کشور اشاره کرد:  از لحاظ نظامی کشوری قدر بوده و باید قوی ترشویم، از طرفی از لحاظ موشکی جز ۷کشور برتر دنیا و در رده موشک نقطه زن برترین کشور، و در بُعد سلاح در حال حاضر ۷۲۰ نوع سلاح را تولید و به ۴۷کشور دنیا صادر میکنیم. 

 

وی در ادامه گفت: کشور ما از لحاظ  منابع و تمام امکانات در کشور موجود است ولی انسان خودش باید نقش آفرین باشد و کشور ما نیز پر از منابع است.

 

 

مرادی با اشاره  به جنگ نرم و فضای مجازی، بیان کرد: در حال حاضر کشور در شرایط یک جنگ ترکیبی بوده،  که دشمنان علیه ما آغاز کردند و شامل جنگ نرم،اقتصادی،سایبری است که در این عرصه در حال توطئه چینی است.

 

 

امام جمعه موقت شیراز اضافه کرد: 48 میلیون گوشی هوشمند در دست مردم وجود دارد که  تهدید وفرصت محسوب شده  مثلا ۳۶ مورد برای طلاق  که یکی از آنها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هست.

 

 

وی بیان کرد: امروز باید چالش ها و آسیب ها را شناسایی  و آنها را تبدیل به فرصت کرده،  و در این عرصه این میدان را طبق فرمان مقام معظم رهبری  از دشمن نیز بگیریم و بر دشمن پیروز شویم. 

 

 

در پایان برنامه شیخی از مداحان مطرح استان به مداحی پرداختند و غلامی از جانبازان دفاع مقدس  برای حاضرین خاطره ای گفتند.

 

 

 
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.