گروه: اخبار استان خبر: 116712 / تاریخ انتشار : 1397/12/23 ساعت : 13:35
به همت اداره کل آموزش و پرورش بویراحمد؛

کارگاه تغذیه سالم در شهر یاسوج برگزار شد+تصاویر

کارشناس تغذیه گفت: کم تحرکی و تغییر سبک زندگی باعث بیماری قلبی عروقی دیابت فشار خون و بیماری های دیگر می شود که با ورزش کردن و تغذیه سالم می توان این مشکلات را برطرف کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ کارگاه آموزشی تغذیه سالم به همت اداره سلامت و تندرستی معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش بویراحمد در شهر یاسوج برگزار شد.

 

 در این خصوص کارشناس تغذیه خانم داور پناه بیان کرد: تغذیه سالم انتخاب غذاهای متنوع از گروه های غذایی مختلف است در قدم اول برای داشتن تغذیه سالم هر فرد باید بداند یک رژیم غذایی متعادل چیست؟

 

 

 داورپناه تصریح کرد: برای اینکه ارزیابی درستی از تغذیه سالم داشته باشید دفتر یادداشتی را تهیه کنید و یک هفته کامل تمام مواد غذایی و نوشیدنی را که مصرف می کنید در دفترچه با مقدار آن یادداشت کنید سپس با ارزیابی آن توجه کنید آیا از همه گروه های تغذیه ای استفاده کرده اید؟ 

 

آیا از برنامه غذایی متنوع استفاده کردید؟ برنامه شما در طول این یک هفته یکنواخت بوده است یامتنوع؟

 

---
 

 وی افزود: با این ار زیابی متوجه خواهید شد که تغذیه سالمی دارید یا ندارید و اگر تغذیه سالمی نداشتید با تغییر برنامه غذایی خود و ایجاد تغییرات مورد نیاز سلامت خود را بیمه کنید.

 

این کارشناس تغذیه گفت: کم تحرکی و تغییر سبک زندگی باعث بیماری قلبی عروقی، دیابت، فشار خون و بیماری های دیگر می شود که با ورزش کردن و تغذیه سالم می توان این مشکلات را برطرف کرد.

 

 

در پایان تصاویر این کارگاه آموزشی را مشاهده می کنید:

 

---
---
---
 
 
انتهای پیام/
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.