گروه: اخبار استان خبر: 116689 / تاریخ انتشار : 1397/12/22 ساعت : 14:03
مسئول دفتر مکتب و اندیشه دفاعی اسلام در ستاد کل نیروهای مسلح:

جنگ ترکیبی و هوشمند دشمن آغاز شده است/مردم هدف اصلی تهدیدات دشمنان هستند

سردار فرزندی: امروز دشمنان پس از چهل سال وارد یک جنگ ترکیبی و هوشمند شده اند و تلاش می کنند با محوریت جنگ روانی تحرکاتی را در فهم مردم و ملت ما ایجاد کند که باید در این زمینه بسیار هوشیار باشیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،سردار عباسعلی فرزندی ،مسئول دفتر مکتب و اندیشه دفاعی اسلام در ستاد کل نیروهای مسلح ظهر امروز در یادواره 360شهید گچساران که در حسینیه ثارالله کانون جوانان بسیج این شهرستان برگزار شد،با اشاره به جایگاه و منزلت شهداء،گفت:شهید یک ملاقات خصوصی دائمی با خداوند متعال ایجاد کرده است و امروز هر آنچه که داریم از برکات خون شهید است.

 

وی افزود:دراین شهرستان هم جوانانی در ۱۹آبان ۵۷ در مقابل رژیم طاغوت و برای دفاع از اسلام ایستادگی و مبارزه کردند در حالی که امروز ما وارث بیش از 250هزار شهید والامقام هستیم و  وضعیتی در جهان برای ما خلق کرده اند که این باید این توفیقات را برای خود یک ذخیره بدانیم.

 

سردار فرزندی اظهارکرد:امروز اگر در دنیا تحول مهمی ایحاد شده است مربوط به ملت ایران است که افتخار صدها هزار شهید والا مقام را دارد و رمز موفقیت یک فرد ، یک جامعه و یک امت در این است که مطیع محض ولی خدا باشد.

 

این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت:امروز همه دشمنان امت اسلامی با کینه و بغض دشمنی شان را به روش های مختلف اعلام می کنند و اگر امروز این توفیق را پیدا کرده ایم که در مقابل هجمه  ها و ترفتندهای استکبار با عزت و اقتدار ایستادگی و مقاومت کنیم به برکت خون شهیدان است.

 

سردار فرزندی در ادامه تصریح کرد:دوستان جمهوری اسلامی ایران در اقصی نقاط این عالم بارها اعلام می کنند که آنچه را که داریم از ملت بزرگ ایران است و برخی از اندیشمندان و صاحب نظران در دنیا هم معتقدند که تحولات جهانی در چند دهه اخیر مربوط به ایران اسلامی و امت مسلمان ایران است.

 

وی درادامه خاطر نشان کرد: سید حسن نصرالله رهبر مجاهد حزب الله در جایی که رهبر معظم انقلاب حضور داشتند او هم مانند یک بسیجی بر دستان حضرت آقا بوسه می زنند و اعلام می کنند که دنیا بداند که من هم سربازی از سربازان رهبر انقلاب هستم.

 

سردار فرزندی درادامه اظهارکرد:دفاع مقدس امتداد نهضت عاشورا است و آثار این حرکت ارزشمند برای تاریخ بشریت است،ما امروز حادثه ای را توصیف می کنیم مثل روزی در عاشور اکه امام حسین علیه السلام با یاران اندکشان مقابل دنیای کفر ایستادند و به شهادت رسیدند.

 

وی افزود:امروز همه ما وظیفه ای داریم و نیازمندشناخت وضعیت کشور و پیرامون خود هستیم چرا که باید شرایط بین المللی را هم خوب بشناسیم تا بتوانیم به درستی از آرمان های انقلابمان صیانت کنیم.

 

این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: شهیدان خون شان را در راه رسیدن به اهداف و آرمان های  انقلاب نثار کردند و امروز باید در راه شهیدان بدرستی قدم بگذاریم  و یک نگاه ارزشی به حرکت انقلاب اسلامی داشته باشیم.

 

سردار فرزندی درادامه افزود: عاشورا یک فرهنگ است و ما در حقیقت به عنوان وارثان این حرکت چه وظیفه ای داریم و در آینده چه برنامه ای خواهیم داشت،درحالی که امروز آثار و برکات جانفشانی های شهداء را در تمامی عرصه و دوران های منطقه مشاهده می کنیم.

 

وی تصریح کرد:حضرت امام راحل  فرمودندکه انقلاب ما زمینه ساز حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) است و حرکت انقلاب اسلامی به سوی تشکیل تمدن بزرگ اسلامی گام برداسته است،امروز باید بدانیم که شهداء به احیای اسلام ناب محمدی (ص)همت گماردند.

 

سردار فرزندی درادامه گفت:شهیدان الگوی های دوستی و دشمنی در منطقه و جهان را عوض کرده اند؛بالای ۸۰جریان تکفیری و ۱۵۰هزار نیروی داعشی به جان یک ملت افتادند و در سوریه مدافعان حرم چه جانفشانی ها که نکردند.

 

وی تصریح کرد:شهداء محیط منطقه ای و جهانی را به نفع اسلام ناب محمدی(ص) دادند و در حقیقت معادله قدرت را در دنیا عوض کردند و اگر امروز رئیس جمهور احمق  آمریکا میگوید که بالای ۷تریلیون دلار در منطقه خاورمیانه خرج کرده اند اما از هراس شبانه و دزدانه وارد منطقه می شوند که این همان اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران است.

 

سردار فرزندی درادامه افزود:همه دنیا آمدند که بشاراسد برود اما ملت ایران اراده کرد که حکومت سوریه بعد از ۸سال تلاش دشمن بماند، امروز دشمن تلاش می کند که حقایق اسلام و جامعه اسلامی را وارونه نشان دهد که همه وظیفه داریم حقایق را درست ارزیابی کنیم.

 

وی تصریح کرد:امروز جمهوری اسلامی ایران محور جبهه ای قرار گرفته است که در کنار ما جریان های مقاومت و آزادی خواهی وجود دارند؛امروز ظرفیت "حزب الله" بالای صد برابر جنگ ۳۳روزه است و این از برکات خون شهیدان است.

 

این فرمانده دوران دفاع مقدس تصریح کرد:امرور دشمنان پس از چهل سال وارد یک جنگ ترکیبی و هوشمند شده اندو تلاش می کنند با محوریت جنگ روانی تحرکاتی را در فهم مردم و ملت ما ایجاد کند که باید در این زمینه بسیار هوشیار باشیم.

 

وی درادامه تصریح کرد:این شهرستان 360شهید تقدیم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است و باید تلاش شود تا ده ها مستند در این زمینه برای نسل جوان و نیز آیندگان ساخته شود چرا که همه موظفیم تا آثار شهداء را برای همیشه زنده نگه داریم.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.