گروه: اخبار استان خبر: 116628 / تاریخ انتشار : 1397/12/21 ساعت : 08:34
در راستای ارتقای سلامت شهروندان صورت گرفت:

اجرای مانور بسیج سلامت نوروزی در لنده/جمع آوری مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته از سطح بازار+ تصاویر

به منظور ارتقای سطح سلامت احاد جامعه مانور بسیج سلامت نوروزی توسط شبکه بهداشت و درمان، دامپزشکی، اتاق اصناف، آموزش و پرورش شهرستان لنده برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده؛ امراله خانی در حاشیه اجرای مانور سلامت نوروزی با اشاره به رسالت مهم شبکه بهداشت و درمان در قبال سلامت احاد جامعه گفت: تامین سلامت عمومی جامعه و ارتقای شاخص های سلامت مهمترین عاملی است که همواره بازرسان و کارشناسان این شبکه را ملزم به بازدید های دوره ای از سطح بازار نمایند.

 

 
 
 
وی افزود: در این مانور بازرسان بهداشتی، اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی، صنعت و معدن و امپزشکی  در قالب چهار تیم از صنوف و اماکن تهیه و توزیع غذایی شهرستان بازدید کردند.
 
 
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: برنامه بسیج سلامت نوروزی همه ساله از ۱۵ اسفند ماه شروع و تا ۲۰ فروردین ماه با حضور بازرسین بهداشت محیط و با اولویت نظارت بر اماکن و مراکز حساس، با هدف حفظ و ارتقاء سطح سلامت جامعه و مسافران نوروزی و ایمنی آب و مواد غذایی در سطح عرضه و به منظور کاهش و کنترل بیماری های مرتبط با آب و مواد غذایی اجرا می شود.
 
 
 
 
 
 
وی تاکیدکرد: طی این مانور از ۲۰ مکان کسب، شامل ۱۰ صنف حساس، ۸ سوپرمارکت و خواروبار فروشی و ۲ اماکن عمومی بازدید شد.
 
 
خانی در ادامه اظهارکرد: ضمن آموزش و توصیه های بهداشتی، مواد غذایی شامل مواد لبنیاتی، مواد پروتئینی و گوشتی، طعم دهنده ها و رنگ ها، شیرینی، نان، آجیل، کنسروها، کمپوت و نوشابه ها در این بازدید توسط بازرسان کشف و ضبط گردیده است.
 
 
وی در پایان ضمن اعلام آمادگی کامل تیم های بازرسی بهداشت محیط جهت بازدید از صنوف و اماکن حساس در این ایام خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند شکایات بهداشتی خود را از طریق تلفن گویای 190 اعلام نمایند.
 
 
ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.