گروه: اخبار استان خبر: 116622 / تاریخ انتشار : 1397/12/22 ساعت : 13:39

رهایی ۵ محکوم به قصاص از چوبه دار در خوزستان

رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان از رهایی پنج نفر از محکومان به قصاص از چوبه دار با تلاش و کوشش رئیس دادگستری، دادستان و اعضای شورای حل اختلاف شوشتر خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ عبدالعباس زبیدی نیا معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان با اعلام این خبر گفت: در راستای رسالت ذاتی شورای حل اختلاف و تلاش برای ایجاد صلح و سازش و توسعه و گسترش این فرهنگ در جامعه، رئیس دادگستری، دادستان و اعضای شورای حل اختلاف شوشتر توانستند با جلب رضایت خانواده های مقتولان، پنج نفر از محکومان به قصاص در شوشتر را از چوبه دار رها کنند.

 

وی افزود: در سال ۱۳۹۳ در روستای زویه ۲ واقع در بخش شعیبیه از توابع شهرستان شوشتر نزاعی بین دو طایفه به وقوع پیوست که از نظر وسعت حادثه از نوادر پرونده های در سطح استان و حتی کشور که قریب به ۱۰۰ خانواده را مستقیم و بیش از سه هزار نفر به طور غیر مستقیم تحت تأثیر قرار داده و از نظر جغرافیایی مراجع قضایی و انتظامی سه شهر اهواز، باوی و شوشتر را متأثر خود کرده است که متاسفانه در این حادثه علاوه بر قتل عمد چهار نفر و بیش از ۴۰ نفر ضرب و جرح با نقص عضو و ده ها منزل، خودرو، وسایل و اثاث منزل مورد تحریق و تخریب قرار گرفتند.

 

 

زبیدی نیا در ادامه اظهار کرد: گستردگی این نزاع عملاً کار سازش را مختل و بعضی مقاطع ناممکن کرده بود و به خاطر اهمیت موضوع و در صورت عدم حل و فصل درگیری پیش آمده پیش بینی از درگیرهای مجدد و قتل های احتمالی دیگری بود.

 

 

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: با دستور رئیس دادگستری شوشتر مبنی بر ایجاد صلح و سازش بین این دو طایفه، پرونده این اختلاف به شورای حل اختلاف ارجاع داد شد واعضاء پر تلاش و زحمتکش شورای حل اختلاف این شهرستان طی برگزاری چندین جلسه فشرده با طرفین درگیر، توافقاتی بین این دو طایفه صورت گرفت.

 

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات رئیس دادگستری ، دادستان و اعضاء شورای حل اختلاف شوشتر گفت: خوشبختانه با تلاش و زحمات فراوان رئیس دادگستری ، دادستان و اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان خانواده های مقتولین از اعدام قاتلین فرزندان خود با حضور در دفتر خانه رسمی و اخذ وجه المصالحه رضایت ثبتی خود را اعلام کردند و قاتلین از چوبه دار رها یافتند و این پرونده پس از ۴ سال با صلح و سازش مختومه شد. 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.