گروه: اخبار استان خبر: 116613 / تاریخ انتشار : 1397/12/21 ساعت : 08:29
گزارشی از فراز و نشیب آب در کهگیلویه وبویر احمد؛

افزایش نزدیک به 100 درصدی میانگین بارندگی/مسئولین هم اکنون به فکر سال آینده باشند

فرهنگ سازی برای این مهم نیاز به یک همت همگانی دارد که با تذکر دادن به افراد خاطی از این نوع رفتارهای اشتباه جلوگیری کنیم و با آموزش های درست به جامعه کمک کرده، که با رعایت برخی مسائل در خصوص نحوه استفاده از این نعمت الهی که مایع حیات موجودات زنده است بتوانیم از کمی آب و قطعی آن جلوگیری کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، استان کهگیلویه و بویر احمد پایتخت طبیعت ایران که دارای جاذبه های گردشگری فراوان و به استان با چشمه های خروشان معروف است، طی سال های گذشته همانند سراسر کشور دچار مشکلات کم آبی بوده و باتوجه به اینکه آب در زندگی بشر دارای اهمیت فراوان است و سال های گذشته شاهد بارندگی های کمی در استان بوده ایم، باعث مشکلات قطعی آب در اکثر نقاط شهرها و روستا ها شده است.

 

اما امسال با توجه به بارندگی های بیشتر آیا باز هم شاهد قطعی آب در شهر یاسوج و سایر شهرهای استان هستیم ؟!

 

---

 

بارندگی در سال گذشته حدود به 309/8 میلیمتر بوده که امسال به چیزی قریب به538/2 میلیمتر رسیده، یعنی به صورت تقریبی افزایش 100 درصدی میانگین بارندگی، که این خود نوید بخش روزهای خوب برای مردم خواهد بود.

 

---
 

در سال های گذشته مسئولین علت این همه قطعی آب را بارندگی کم در استان می دانستد ولی آیا با توجه به بارندگی های بیشتر نسبت به سال های گذشته بازم هم شاهد این قطعی ها هستیم!؟

 

 

بهتر است مسئولین از الان به فکر سال آینده باشند تا مردم راحت تر و بدونه دغدغه قطعی آب به زندگی خود بپردازند.

 

 

 می توان ضمن برنامه ریزی در خدمات رسانی هرچه بهتر به مردم تدابیری اندیشید تا با کسانی که با هدر دادن آب آشامیدنی باعث قطعی در برخی دیگر از مناطق شهرمی شوند، برخورد شود.

 

 

می توان مصادیقی از این نوع هدر رفت آب را؛ شستن حیاط منازل به صورت روزانه یا هر دو روز یک بار و یا شستن خودرو با شیلنگ آبی که باعث هدر رفتن حجم زیادی آب آشامیدنی می شود و ... دانست از این رو نیازمند مدیریت و اقدامات پیشگیرانه توسط مسئولین و خود مردم هستیم.

 
 
 
 

فرهنگسازی برای این مهم نیاز به یک همت همگانی دارد که با تذکر دادن به افراد خاطی از این نوع رفتارهای اشتباه جلوگیری کنیم و با آموزش های درست به جامعه کمک کرده، تا با رعایت برخی مسائل در خصوص نحوه استفاده از این نعمت الهی که مایع حیات موجودات زنده است بتوانیم از کمبود آب و قطعی آن جلوگیری کنیم.

 

 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.