گروه: اخبار استان خبر: 116496 / تاریخ انتشار : 1397/12/18 ساعت : 09:14
در راستای اهداف آموزش مسائل محیط زیستی در مدارس سطح کهگیلویه و بویراحمدبرگزارشد؛

افزایش بحران های زیست محیطی در جامعه/دانشمندان پیوسته در حال بررسی مشکلات زیست محیطی هستند+تصاویر

مدرس دانشگاه گفت: در دورانی که ما زندگی می کنیم، جامعه بشری دچار بحران زیست محیطی شده است و رابطه انسان و طبیعت از آغازخلقت تاکنون هیچ وقت به اندازه امروز نگرا ن کننده و تهدیدآمیز نبوده است که باعث شده است تا دانشمندان پیوسته در حال بررسی ریشه ها، علل، عوامل و راه حل های این بحران که اصل حیات را بر روی زمین تهدید می کند باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ در راستای اهداف آموزش مسائل محیط زیستی در مدارس سطح استان کهگیلویه و بویراحمد،کارگاه آموزشی «حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی» با همکاری دهکده فرهنگی هنری جام جم برای پرسنل و دانش آموزان تمامی مقاطع مدارس آموزش و پرورش منطقه مارگون برگزار شد.

 

طی برگزاری کلاس آموزشی و بازدید از مدارس مذکور با توجه به دیدگاه زیست محیطی مدیریت مدارس فوق الذکر، اقدامات قابل توجهی در زمینه آموزش محیط زیست و تبدیل شدن به مدارس سبز انجام شد.

 

 

رضافقاهتی که به عنوان مدرس از دانشگاه دعوت شده بوددر این کارگاه آموزشی بیان کرد: یکی از ابزارهای مهم در برخورداری متوازن از نعمات محیط زیستی استفاده از تکنولوژی نوین و آموزش های روزآمد مرتبط است زیرا حفاظت علمی و برخورداری متناسب از فرصت های محیط زیست یکی از اهداف مهم توسعه پایداراست.

 

 

 

فقاهتی در بخشی دیگراز صحبت های خود اظهارکرد: سیاستگذاری ها و برنامه ریزی های مختلف جوامع انسانی برای رسیدن به توسعه پایدار، زمانی جامه عمل و توفیق می پوشد که ساختارهای فرهنگی و آموزشی لازم پایه ریزی شده باشد و تنها در این حالت است که می توان انتظار داشت منابع و هزینه های انسانی و مادی، منجر به تحقق اهداف و نتایج مورد انتظار سیاستگذاران و برنامه ریزان شود.

 

 

 
 

 این مدرس دانشگاه گفت: در دورانی که ما زندگی می کنیم، جامعه بشری دچار بحران زیست محیطی شده است و رابطه انسان و طبیعت از آغازخلقت تا کنون هیچ وقت به اندازه امروز نگرا ن کننده و تهدیدآمیز نبوده است که باعث شده است تا دانشمندان پیوسته در حال بررسی ریشه ها، علل، عوامل و راه حل های این بحران که اصل حیات را بر روی زمین تهدید می کند باشند.

 

 

 

 رضا فقاهتی بیان کرد: گسترش جوامع انسانی و توسعه شهرنشینی موجب پیدایش پدیده هایی چون تخریب و آلودگی محیط زیست شده است امروزه توجه به حفظ محیط زیست باید به شکل یک فرهنگ مدرن هر روزه و مستمر شود که این امر نیازمند توجه ارزشمند بیشتر و جدی تری است.

 

 فقاهتی تصریح کرد: بی تردید حفاظت از محیط زیست یکی از نگرانی های اساسی جوامع است در پی افزایش جمعیت و به دنبال آن افزایش نیازهای اولیه و در نتیجه آن تخریب و دگرگونی هر چه بیشتر تنوع زیستی گسترش روز افزون آلودگی ها باعث کاهش محیط زیست شده است که توجه لازم و مبرم را می طلبد.

 

 

 

وی افزود: با توجه به اینکه نسبت به گذشته در حال حاضر علم و آگاهی انسان نسبت به گذشته بیشتر شده است لذا باید به ارزش واقعی طبیعت و محیط زیست پی ببرد و ضرورت حفاظت جدی از آن افزایش یابد.

 

این مدرس دانشگاه در پایان بیان کرد: حفاظت از محیط زیست نه تنها به عنوان جزء تفکیک ناپذیر توسعه پایدار بلکه به عنوان ارزش بنیادین مورد نیاز نسل امروز و نسلهای آتی مورد پذیرش و تاکید قرار گرفته است مصادیق ناپایداری همانند استفاده نامناسب از انرژی و یا انرژی های نامناسب، بهره برداری و تخریب بی رویه منابع پایه، فقر، افزایش جمعیت، الگوهای نامعقول تولید و مصرف، افزایش آلودگی ها و ... عمدتاً مشکلات محیط زیست نیز محسوب می شوند و ناگزیر حفاظت محیط زیست و توسعه پایدار اهمیت روزافزون می یابد.

ادامه تصاویر این کارگاه آموزشی را در زیر مشاهده می کنید:

 

 
 
 
 
 
 
---
---
---
---
---
---
---
---
 
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.